Čižinský a Praha Sobě: Nová pražská koalice se podobá té staré | Reflex.cz
nahoru

V Praze vzniká nová koalice „Nejsme jako my“, z velké části byla součástí té staré

Marek Stoniš7. října 2018 • 17:30
Jan Čižinský vede Prahu Sobě
Jan Čižinský vede Prahu Sobě
• foto: 
ČTK

Pusťte Piráty na digitalizaci úřadů a za čtyři roky nebudete mít digitalizaci, ani úřady. Pusťte Čižinského Prahu Sobě na dobudování vnitřního a vnějšího okruhu Prahy a místo okruhů dostanete humanizovanou a „zklidněnou“ magistrálu, dotované sousedské slavnosti každý všední den a pochody „jinakosti“ každý druhý.

Pusťte Hanu Marvanovou k vyjednávání o sestavení pravděpodobné trojkoalice Piráti – Praha Sobě – Spojené síly pro Prahu a žádná koalice nevznikne.

Než se tak ovšem stane, stojí za to připomenout si, že ona nová vzývaná koalice si může říkat „nejsme jako my“.

Jan Čižinský byl čtyři roky coby lidovec členem Trojkoalice, která spolu s Adrianou Krnáčovou dosud vládla - nevládla Praze. Kdo si chce udělat obrázek o hodnotovém ukotvení uchazeče o primátorský řetěz nové hvězdy občanské společnosti, nechť se podívá na jeho hlasování v pražském zastupitelstvu – nejvíce hlasovací shody má se zeleným zámeckým pánem Matějem Stropnickým. Blokace metropolitního plánu, kvůli kterému se v Praze prakticky nic nestaví a neplánuje, je možná nejhorším pomníčkem jejich končící pražské vlády.

Bohumil Pečinka: Malé ohlédnutí za komunálními volbami v Praze aneb Jsou Pražáci zblblí?

Marvanová a Babiš

Podobně pilným členem končící pražské vlády bylo také hnutí STAN, které se dnes ústy Hany Marvanové snaží Pražáky přesvědčit, že slovo Babiš by mělo oficiálně zařazeno do Slovníku jazyka českého mezi vulgární a nespisovné výrazy. Proč mu ovšem čtyři roky pomáhalo držet u moci nejhoršího pražského primátora za posledních 28 let, to vám Hana Marvanová nevysvětlí. Stejně tak své neslavné angažmá pro Andreje Babiše na ministerstvu spravedlnosti.

A speciálně se věnovat roli lidovců, kteří jsou rovněž součástí Spojených sil pro Prahu, ve „velké Praze v posledních čtyřech letech, je zbytečné. Stačí se podívat na dnešní slova, činy i ambice stále ještě lidoveckého poslance Sněmovny Jana Čižinského.

Všechny tři budoucí možná vládnoucí subjekty se unisono ohánějí potřebnou a autentickou „změnou“ pro Prahu. Aby ovšem byla v jejich pojetí změna věrohodná, musely by se ale změnit nejprve ony samy.

A jiný zázrak bychom nechtěli?

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme
Miroslav Cvrček 7. října 2018 • 00:35

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme

Politolog Balík: Hliněné nohy ANO, nezničená ČSSD a comeback ODS
STANISLAV BALÍK 7. října 2018 • 08:43

Politolog Balík: Hliněné nohy ANO, nezničená ČSSD a comeback ODS
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhly v Česku volby do Evropského parlamentu. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci mohli ovlivnit volby v Česku? A jak volby 2019 dopadly? Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější