nahoru

Student mířil učiteli na hlavu: Vtípek na argentinské střední škole úplně nevyšel

Petr Vagner 31. října 2019 • 12:10
Video se připravuje ...
Student míří na učitele pistolí
• video: 
Youtube - ANDigital

Video zachycuje školní idylku dnešní doby. Učitel na tabuli vysvětluje látku, vyvolaní žáci řeší rovnici, ostatní dělají povyk, někdo v zadní lavici si hraje s mobilem a najednou učiteli na hlavu míří pistole. Incident se odehrál v červenci na škole v argentiském Buenos Aires a místní média nedávno zveřejnila inkriminující záznam. Studenti si toto video rozesílali přes aplikaci WhatsApp, dokud si toho nevšiml jeden z rodičů a problém nenahlásil škole.

Není pochyb o tom, že z pohledu studentů se jednalo o pouhý žertík. Pistole pravděpodobně ani nebyla pravá. Studenti po zahájení vyšetřování zbraň i odevzdali a podle školní inspektorky se jedná o repliku. Není to ovšem tak jednoduché. Podle právního zástupce školy není zřejmé, že zbraň, co studenti odevzdali, je ta samá jako ve videu, a autority vyšetřující incident tuto skutečnost zatím nepotvrdily. Ať je to tak či onak, průšvih je na světě, a to naprosto oprávněně. Studenti účastnící se pistolové legrácky se údajně učiteli omluvili, a to jak ústně, tak i písemně, ale přesto byli vyloučeni a v roce 2020 do téže školy již nenastoupí. 

Policie uvedla, že samotný učitel nechtěl incident předat policii, ale vyšetřování již stejně bylo započato poté, co se video objevilo na sociálních sítích.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.