Video placeholde

Lucie Beyerová: Vraťme se k tomu, co se u nás jedlo před válkou

Cesty ke změně životního stylu a příklonu k jeho zdravější variantě jsou různé. Každý má své důvody. Pro někoho je to spíš koníček, jiného k tomu dotlačí zdravotní důvody. Lucii Beyerovou, provozovatelku teplické restaurace Zahrada, k tomu dotlačila nemoc, která přišla po pracovním vyčerpání. „Ani všechny vydělané peníze nic neřešily. Přišel mírně řečeno šok v podobně rakoviny děložního čípku a s ním prozření,“ vysvětluje. Právě na zdravé stravování zaměřila i svůj byznys.

Lucie Beyerová (39) vystudovala hotelovou školu. Po studiích pracovala jako promotérka a dopracovala se na manažerku reklamní agentury. Dále brand manažerku ve společnosti Lybar. Později se osamostatnila a pracovala v mezinárodním marketingu a obchodu.

„Díky celostní medicíně jsem se dostala k životnímu stylu, který učí využívat potraviny ku prospěchu člověka - makrobiotika. Pak jsem si řekla, že lidí se zdravotními problémy jako já je mnoho. A že se nemají kde najíst opravdu nutričně vyváženého jídla vařeného podle makrobiotických zásad. Řekla jsem si ale taky to, že nechci nikoho diskriminovat, protože přesně tak jsem se cítila já, když jsem ,chodila s lupou' a hledala potraviny, které přijme moje tělo," říká Beyerová.

Zahrada

Tak se zrodil nápad otevřít restauraci na úrovni, která má přidanou hodnotu v přístupu k zákazníkovi. Například v podobě edukace. „Spojila jsem nejvyhledávanější životní styly té doby v podobě sestavy vegetariánských, makrobiotických a masových jídel, vždy s volitelnými přílohami pro bezlepkovou dietu nebo třeba i žlučníkaře. Začala jsem nakládat zeleninu, péci vlastní kváskový chléb, péci dezerty bez cukru a laktózy, dělat vlastní těstoviny a mnoho jiného," vzpomíná restauratérka na postupný rozjezd.

Jednoho dne se v teplické Biorestauraci Zahrada objevil ředitel makrobiotického institutu Kushi Adelbert Nellison a odvezl si Lucii do Nizozemska. „Studovala jsem u něho a zakončila studium na prestižním institutu, který má mezi svými žáky mnoho osobních kuchařů známých osobností jako třeba zpěvačky Madonny. Na jednom místě se sešli kuchaři známých osobností světa a já, což mě dokázalo nakopnout," uvádí Lucie.

Další videa z cyklu Recept na úspěch najdete ZDE >>>