nahoru

Červenobílé peklo. Chorvaté ve Splitu si užívali finále MS ve fotbale tancem i dýmovnicemi

Martin Bartkovský, Ondřej Szollos 16. července 2018 • 12:27
Video se připravuje ...
Červenobílé peklo. Chorvati oslavují finále MS ve fotbale ve Splitu
• video: 
Ondřej Szollos

I když prohráli o dvě branky, jsou národními hrdiny. Chorvatský tým zanechal na turnaji v Rusku skvělý dojem a fandové doma to náležitě ocenili. V oblíbeném přímořském letovisku Split se ulice změnily v červenobílé kostkované peklo. Tisíce lidí tančily v ulicích, létaly dýmovnice, hořely světlice a hluk a radost neustávaly ani po finálové prohře. Podívejte se na atmosféru, kterou přímo na místě zaznamenal náš fotograf Ondřej Szollos.

Parta kolem Modriće, Rakitiće a Mandžukiće byla aktivnější, více držela míč a na branku Francie střílela jednu ránu za druhou. Lekci v efektivitě jim ale udělil jejich soupeř. Ale i když si tituly mistrů světa odváží Francouzi, minimálně srovnatelné pozdvižení způsobili doma i Chorvaté. Celá země se proměnila v jeden velký fanouškovský kotel, lidé sledovali zápas i v zaplněném amfiteátru v Pule a ve Splitu obsadili ulice. Podívejte se na video v úvodu článku!

Martin Bartkovský, Ondřej Szollos
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.