nahoru

Václav Klaus: Stydím se za Česko. Menšiny nám vládnou, tím bahnem si musíme projít

Čestmír Strakatý, Pavel Štrunc 27. června 2018 • 07:30
Václav Klaus: Stydím se za Česko. Menšiny nám vládnou a všechno rozbíjí, Babiš je jen produkt
• video: 
INFO.CZ

Bývalý prezident Václav Klaus se bojí o demokracii v Česku. Prohráváme podle něj totiž boj, který symbolizoval jeho spor s Václavem Havlem. Jde prý o souboj pravé demokracie a liberální demokracie, kterou Václav Klaus nazývá karikaturou.

Klaus tvrdí, že nám vládne neohraničené množství menšin, které všechno bortí tím, jak prosazují svoje zájmy. Politické strany přitom byly smetené a nahradila je hnutí s bizarními názvy. Babiš je pak jen produkt tohoto světa, který by jinak volby nevyhrál.

Právě ani volby podle Klause teď nic neřeší, tedy ani předčasné by nevyřešily to, co nazývá klopýtání k nějaké vládě. Musíme si prý prostě projít bahnem a pak se možná zrodí nové strany.

Proč se Václav Klaus za Česko v cizině stydí? Kdo jsou ty menšiny, které podle něj škodí demokracii? V čem je ODS vyčpělá a prázdná? A jak hodnotí pálení červených trenýrek prezidentem Zemanem? Podívejte se na rozhovor.

Všechna interview Pavla Štrunce najdete na webu Info.cz >>>

Čestmír Strakatý, Pavel Štrunc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.