Velký úspěch autisty, který zpaměti kreslí mapy MHD. Jeho projektu poslali lidé půl milionu korun | Reflex.cz
nahoru

Velký úspěch autisty, který zpaměti kreslí mapy MHD. Jeho projektu poslali lidé půl milionu korun

Martin Bartkovský15. listopadu 2017 • 13:15
Autista Matěj maluje detailní mapy MHD z celého světa
• video: 
Martin Bartkovský

Projekt MAAPPI, tedy oděvní značka, na jejíž výrobě se podílí svými kresbami map MHD z celého světa Matěj Hošek a jeho rodiče, se dočkal velkého úspěchu v rámci komunitního financování. Neuvěřitelný příběh třináctiletého kluka s Aspergerovým syndromem a detailní mapou všech MHD v hlavě zaujal natolik, že se podařilo vybrat neuvěřitelných 528 003 Kč. Původní plán byl přitom poloviční. Podívejte se na Matějův příběh ve videu.

Kampaň na podporu projektu MAAPPI na crowdfoundingovém portálu HitHit trvala přesně 42 dní a skončila na začátku listopadu. Za tu dobu přispělo více než 600 lidí částkou přesahující celkem půl milionu korun. Také díky získaným finančním prostředkům značka MAAPPI před pár dny spustila nový web s e-shopem. Část zisku z prodeje půjde na pomoc dětem s autismem.

Když se ze srážek invalidních vozíků stane životní styl. Podívejte se, jak se hraje…

„Požadovanou částku 250 tisíc korun, kterou jsme potřebovali na zafinancování první kolekce a spuštění e-shopu, se nám povedlo vybrat už během prvních tří týdnů. Celkem jsme nakonec získali více než 528 tisíc korun. Moc si toho vážíme a všem, co přispěli, velice děkujeme,“ říká s úsměvem otec Matěje Martin Hošek.

Produkty budou mít lidé šanci zakoupit nejen přes e-shop, ale i osobně v MAAPPI POP-UP BOUTIQUE. Ten bude poprvé v provozu na pražském Dyzajn Marketu, který se uskuteční druhý prosincový víkend. Poté bude k vidění ve velkých nákupních centrech po celé České republice. „Pop-up butique vznikne díky tomu, že se ve sbírce na Hithitu povedla vybrat tak obrovská částka. Těším se, že budeme mít možnost produkty MAAPPI lidem ukázat i osobně a šířit tak dál osvětu o problematice autismu. Z peněz, které vyděláme prodejem produktů, pomůžeme i ostatním dětem s autismem a jejich rodinám. Plánujeme například hradit potřebnou péči asistentů nebo zahraniční stáže pro studenty lékařských fakult,“ uzavírá Martin Hošek.

Matějův příběh jsme natočili v rámci projektu NEPŘEHLÉDNUTELNÍ, který mapuje zajímavé lidi z Česka. Podívejte se na něj ve videu v úvodu článku.

Tesco svou vánoční reklamou pobouřilo zákazníky. Vadí jim muslimská rodina
Pár vteřin volného pádu, pak útěk před policií. Dva muži skočili s padákem z pražského …
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější