nahoru

Kocáb: Zpátky na Václavák! Babiš může vládnout z kriminálu, demokrati by se měli obětovat a jít do vlády

Pavel Štrunc, info.cz14. listopadu 2017 • 11:15
Kocáb: Kam jsme se to dostali? Babiš může vládnout z kriminálu, demokrati by měli jít do vlády
• video: 
INFO.cz

Hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb varuje před pošlapáním listopadových hodnot. Výsledkem sněmovních voleb je zdrcen, obává se hlavně spolupráce ANO s komunisty a Okamurovou SPD. V takovém případě prý reálně hrozí vystoupení z Evropské unie.

Voliči podle něj navíc dostatečně nezohlednili trestní stíhání Andreje Babiše. „Mohl by vládnout z kriminálu,“ prohlásil v rozhovoru s Pavlem Štruncem Kocáb. Zároveň ale říká, že ostatní demokratické strany by měly zvážit oběť a s hnutím ANO spolupracovat. Situaci by dle jeho slov mohlo vyřešit, kdyby se Babiš vzdal premiérských ambicí. Kocáb, který v letech 2009-10 zastával post ministra pro lidská práva, zároveň se znepokojením sleduje poslední výpady vůči menšinám.

Nesnášenlivost vůči Romům je podle něj v české společnosti zakořeněná, on sám by se prý v případě konfliktu postavil i přesile. Jsou Češi rasisti? Existuje recept na vymýcení xenofobních nálad? A v čem se dle názoru Kocába podobá současná politická situace období před únorovou revolucí v r. 1948? Podívejte se na rozhovor.

Všechna interview Pavla Štrunce můžete vidět zde >>>


Pavel Štrunc, info.cz
Diskuse ke článku