nahoru

Svérázný kutil chce dát Česku moře. Opustil rodinu a kope tunel skrz Zemi

Martin Bartkovský6. listopadu 2017 • 12:10
Trailer na vlogument České moře Míry Čecha
• video: 
Stream.cz

Míra Čech. Nenápadný brýlatý chlapík v červeném kulichu se rozhodl zapsat do historie. Česku, své vlasti, chce dát moře. Pracuje na principu spojených nádob, respektive se drží hesla „když voda někam teče, musí někde vytéct“ a kope tunel skrz naši planetu. Takto by se dala shrnout hlavní zápletka vlogumentu, který pro internetovou televizi stream.cz stvořil režisér a herec Vojtěch Moravec. Podívejte se na ukázku. 

V dobách studia začal Míra obdivovat všechny světové vynálezce a průkopníky – mezi jeho favority patří Václav Havel, Steven Hawking, Albert Einstein a Karel Čapek. Nedlouho po svatbě s Jaroslavou Novákovou, nyní Čechovou, se jim narodil syn. V roce 2015 po návratu z dovolené u moře napadla Míru myšlenka, že dá Česku moře, a začal na ní pracovat. Projekt České moře mu zabral veškerý čas posledních několika let. Stavba tunelu, který propojí Českou republiku s Indickým oceánem, je futuristický nápad a odborná veřejnost na něj pohlíží spíše nedůvěřivě, zatím nikdo totiž neví, jak bude Míra kopat kolem zemského jádra.

V roce 2017 odkoupila exkluzivní práva na Mírův projekt internetová televize Stream.cz, která Mírovu cestu vysílá jako devítidílný vlogument. Celý projekt můžete sledovat zde.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější