Film Milada uvidí 100 milionů domácností po celém světě. Chci, aby do kina chodily hlavně školy, říká režisér | Reflex.cz
nahoru

Film Milada uvidí 100 milionů domácností po celém světě. Chci, aby do kina chodily hlavně školy, říká režisér

Martin Bartkovský1. listopadu 2017 • 12:20
Režisér David Mrnka mluví o svém filmu Milada
• video: 
Martin Bartkovský

Jen málo lidí z prostředí českého filmu se může v trpělivosti měřit s Davidem Mrnkou. Filmař, který řadu let působil v Austrálii a USA, svůj projekt o Miladě Horákové udržoval při životě dlouhých 10 let. Nakonec se mu jej podařilo realizovat a 2. listopadu vstoupí jeho celovečerní film do kin. A nejen to. Díky internetové televizi Netflix bude příběh o komunisty mučené a zavražděné ženě dostupný v angličtině pro 100 milionů domácností po celém světě.

I když je partnerství s Netflixem pro Mrnkovu malou produkci obrovský úspěch, sám režisér, scénárista a producent v jedné osobě mírní očekávání. V rozhovoru pro Reflex, kdy se mu do češtiny občas přimíchávají anglická slovíčka kvůli dlouhodobému pobytu v zahraničí, říká, že si hlavně přeje, aby na jeho film chodily školy.

Příběh Milady Horákové může podle Mrnky inspirovat každého. Vnímá ji jako obdivuhodnou a silnou ženu, na kterou by měli být Češi hrdí a která by měla být vzorem pro budoucí generace. Zároveň by film měl být mementem hrůz, které nejen v 50. letech napáchali komunisté na českém národě. A za pravdu mu dává i fakt, že jsou dodnes v parlamentu lidé, kteří vraždu Milady Horákové ospravedlňují.

Lineárně vyprávěný komorní příběh vstoupí do tuzemských kin 2. listopadu. V hlavní roli se představí izraelská hvězda Ayelet Zurer a celý film natočený v angličtině bude v kinech uveden s českým dabingem.

V dalších rolích se představí Robert Gant, Taťjana Medvecká, Vica Kerekes, Vladimír Javorský, Hana Vagnerová, Alena Mihulová, Jiří Vyorálek či Aňa Geislerová. Zajdete si do kina?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější