nahoru

Kardiochirurg Pirk: Zeman na práci prezidenta nemá. Patří do invalidního důchodu

Martin Krepindl; Info.cz 7. června 2017 • 10:20
Zeman patří do invalidního důchodu, neměl by kandidovat, říká kardiochirurg Pirk
• video: 
INFO.cz

Jasný vzkaz Miloši Zemanovi poslal jeden z nejuznávanějších českých lékařů, kardiochirurg a přednosta IKEM Jan Pirk. Podle něj Zeman už zdravotně na práci prezidenta nemá a měl by si užít odpočinku. „Kdyby dělal jakékoliv jiné zaměstnání, tak by byl v invalidním důchodu,“ říká Pirk v rozhovoru pro Info.czOn sám by mu opětovnou kandidaturu už nedoporučil. Druhým dechem ale dodává, že aktuálně nevidí nikoho, kdo by současnou hlavu státu mohl porazit. 

Co říká na dohady některých politologů, že Zeman těsně před hlasováním v lednu 2018 stáhne kandidaturu? Profesor o Zemanově zdraví hovoří v druhé části rozhovoru. Jak Jan Pirk nahlíží na změny související s protikuřáckým zákonem? Je v pořádku, když ministr financí mluví o tom, že důchod v blízké budoucnosti v podstatě zmizí? A zvládlo by to vůbec naše srdce? Proč mu tolik vadí systém tuzemského zdravotního pojištění? Podívejte se na celé interview.

Všechna videa z rubriky Štrunc! můžete vidět ZDE.

Martin Krepindl; Info.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.