Putin hraje na piano jako dítě, zato kyrgyzstánský prezident Atambajev je hudební hvězdou | Reflex.cz
nahoru

Putin hraje na piano jako dítě, zato kyrgyzstánský prezident Atambajev je hudební hvězdou

Daniel Baret28. května 2017 • 10:02
Putin hraje na piano jako dítě, zato kyrgyzstánský prezident Atambajev je hudební hvězdou
foto: RT

Prezidenta Kyrgyzstánu Almazbeka Atambajeva (60) zná u nás jen málokdo. Ale ve své zemi to není jenom známý politik, ale v posledních dvou letech i poměrně oblíbený hudebník a zpěvák. Na svém kontě má za poslední dva roky už 7 skladeb a na politika není kvalita jeho kytarových balad špatná. Na rozdíl od ruského prezidenta Vladimira Putina, který občas veřejně hraje na piano, ale zní to, jako když cvičí na tento hudební nástroj dítě.

Poslední píseň, která se objevila před několika dny na You Tube, a kterou nahrál prezident Atambajev, se jmenuje „Miluji tě“ a je podpořena i profesionálním klipem. Zde zpívá rusky. Předtím představil skladbu „Enekem“, kterou věnoval své matce, ta je v kyrgyzštině. Zde píseň Miluji tě: 

„V mém životě hraje matka zvláštní roli, neudělal jsem pro ni ani setinu toho, co ona udělala pro mě. Vzdávám ji tímto hold,“ řekl pro web Kyrtag prezident Atambajev. Pozoruhodné je, že i další vůdcové zemí Střední Asie se pokoušejí o umělecké „výpady“. Prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdimuhamedow dokonce vystoupil jako DJ. Kazašský vůdce Nursultan Nazarbajev zase hraje na dombru, což je národní hudební nástroj.

To jejich ruský kolega Vladimir Putin někdy hraje i na veřejnosti na piáno, ale výkon je to spíše hodně dětský. Naposledy to předvedl při návštěvě Číny v rezidenci prezidenta Si Ťin-pchinga. Ostatně můžete i zde porovnat hudební výkony prezidentů Atambajeva a Putina.

 

 

 

A takto hraje na piano Vladimir Putin: https://www.youtube.com/watch?v=1huM1Y_XFqY

 

 

 

 

Vladimir Putin hraje na piano hodně slabě, ale rád. Foto: televize RT

Daniel BaretMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější