Video placeholde

Andrej Babiš ml.: Otec mě obětoval, je to zoufalý člověk. Chci lidi varovat, říct pravdu a zbavit se diagnózy

Nikdo mnou nemanipuluje, otevřeli mi oči a dostal jsem se k novým dokumentům, tvrdí Andrej Babiš mladší, syn premiéra Babiše. Začal hlasitě mluvit ve veřejném prostoru a kritizovat svého otce. Říká, že chce, aby zazněla pravda, chce napravit svůj život a varovat lidi. Je v kontaktu s psychiatry, jeho cílem je zbavit se diagnózy schizofrenie. Teď na ni ještě bere léky, ale tvrdí, že nemoc nemá.

Andrej Babiš mladší v rozhovoru popisuje několik bodů, které podle něj ukazují, pod jakým byl vlivem a jak ho jeho otec a další kontrolovali. Říká, že práci pilota v Travel Service získal díky přímluvě otce, už tehdy ale prý začalo něco, co pokračuje dodnes. Chystá se podat trestní oznámení mimo jiné na manžele Protopopovy, s otcem chce taky celou věc řešit právně.

Babiš mladší tvrdí, že při podpisu dokumentů k Čapímu hnízdu nevěděl, o co jde, dozvěděl se to až později. Podpisy jsou navíc antidatovány, s čímž podle něj souvisí i snaha přiřknout mu diagnózu schizofrenie, později tedy úspěšná. V rozhovoru popisuje scénu z D1, kde ho prý „vybrzdili“ policisti, kteří dle mínění Babiše mladšího jednali na něčí popud.

Proč by podle Andreje Babiše mladšího lidé neměli volit jeho otce? Snaží se ovlivnit volby? Jaké bylo jeho dětství? A o co mu teď vlastně jde? Dozvíte se v rozhovoru.

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>