nahoru

Prostor X

Štěpán Kozub: Nejsem blb, útočte na mě, ale ne na moje nejbližší. Pořád se řídím tím, co mi otec řekl před smrtí

Čestmír Strakatý 2. srpna 2021 • 06:40
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor se Štěpánem Kozubem
• video: 
Prostor X

Baví mě hrát blby, ale nejsem blb, říká herec, režisér, scénárista a písničkář Štěpán Kozub. V otevřeném a osobním rozhovoru přiznává, že mu je hraní vlastně nepříjemné a že každý den tak trochu trpí. Vadí mu pozornost, která je s jeho známostí spojená a která se někdy projevuje i urážkami a pokřikováním. Za každou cenu chce před útoky a kritikou ochránit své blízké. Popisuje, čím ho změnila smrt otce, proč mu vadí, jak se muži občas chovají k ženám, a jak sám sebe poznal. O své práci i svém životě hodně přemýšlí a pro diváka může být překvapivé, že je vlastně úplně jiný, než jak může působit.

Štěpán Kozub se ve svých rolích nechce poznat. Když se v nich nevidí, je to úspěch. O herectví a své metodě přemýšlí asi trochu jinak než jiní herci. Hraní je pro něj vlastně lhaní, což mu je z podstaty nepříjemné. Říká, že je potlačený cholerik, což se projevuje třeba při nepříjemných setkáních s lidmi. Někteří si myslí, že se k němu můžou chovat jako k jeho postavám. Taky mu ale vadí agresivní chování mužů k ženám. Několikrát se kvůli tomu dostal do konfliktu, jednou i fyzického.

To ještě zesílilo v posledních letech po smrti otce a narození dcery. Rodina je pro Štěpána Kozuba hodně důležitá. Říká, že dítě chtěl dlouho, i kvůli smrti otce. S ní se vyrovnával hodně těžce a vlastně to pořád zpracovává. Hodně věcí si uvědomuje až teď, zpětně. Otec je teď pro něj vzor. Před smrtí se spolu sblížili a řekli si věci, které předtím nikdy nezazněly. Štěpán Kozub říká, že mu otec představil svůj pohled na život a myšlenky, kterými se stále řídí.

Co Štěpánu Kozubovi pomohlo vyrovnat se se smrtí otce? Proč chrání soukromí svých nejbližších? Jak se vyrovnává s kritikou? Proč nechce dělat herectví pro peníze ani využívat svého dosahu třeba na Instagramu? A jaký vlastně opravdu je?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.