Bárta mizí z vlády! To ale nestačí, měl by odejít z politiky | Reflex.cz
nahoru
Glosa Viliama Bucherta

Bárta mizí z vlády! To ale nestačí, měl by odejít z politiky

Viliam Buchert8. dubna 2011 • 14:04
Víit Bárta
Víit Bárta
• foto: 
David Neff/MF DNES/Profimedia.cz

Komické výstupy Věcí veřejných pokračují. Opět to předvedly na odpolední páteční tiskové konferenci, kde Vít Bárta oznámil, že odstoupí z funkce ministra dopravy. To ale nijak neřeší skandál úplatkářství, kterým je strana tvrdě zasažena. Také to neznamená, že Bárta opustil svoji „štěpnou“ myšlenku z projevu z roku 2008 (zveřejnila ho MF Dnes), že jeho někdejší firma ABL má v souvislosti s politikou „korumpovat a podporovat protekcionismus“.

 

Po tom všem, co se v posledních dnech odehrálo, je výsměchem, že Bárta se rozhodl opět kandidovat na funkci předsedy VV a zůstat v politice. Pouze lidé neschopní jakéhokoli samostatného myšlení by mu mohli v jakýchkoli dalších volbách dát svůj hlas. Odstoupení z postu ministra dopravy je proto pouze marketingovým manévrem, který má dnes uchlácholit naštvanou veřejnost a zneklidněné straníky Věcí veřejných.

 

Je pátek, čas na... velkolepé akční scény
far 8. dubna 2011 • 12:52

Je pátek, čas na... velkolepé akční scény

 

Po Bártovi by měli totiž odejít všichni exponenti jeho ABL, které rozesel po nejrůznějších ministerstvech a dalších úřadech. A také Radek John, jenž schovaný pod maskou předsedy kryl korupci ve Věcech veřejných.

 

Pozor na líbající se páry. Zvlášť teď na jaře
Přestože se poslanecký klub Věcí veřejných rozpadl, ještě to pořád neznamená, že končí vláda Petra Nečase, i když počet skandálů, které stihla za tři čtvrtě roku absolvovat, by vydal na rozsah pamětí severokorejského soudruha Kim Ir-sena.

 

Nejdojemnější nekrolog Liz Taylorové napsal šest let mrtvý muž

 

Dokonce ani nekonečné tajtrlíkovství Radka Johna a Víta Bárty (ti by měli politiky zanechat) ještě neznamená, že Věci veřejné mají být navždy zatraceny. Karolína Peake a Kateřina Klasnová (je manželka Bárty, tak se to dá pochopit) se sice postavily ve chvílích zlomu na nesprávnou stranu (tedy stranu Bárty), ale existuje u nich možnost na určité politické „spasení“. Stejně jako u Kristýny Kočí a některých dalších významných členů VV.

 

Zda se ale „véčkaři“ dokáží rychle oprostit od nesmyslných idejí a praktik Bárty a Johna, je otázkou. Zatím to u většiny z nich tak nevypadá. Pak jsou ale Věci veřejné odsouzeny k pádu do politické propasti.Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,800
29,600
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější