nahoru

10 fotografií, které dokumentují fantastický bronz biatlonistky Veroniky Vítkové

Viliam Buchert10. února 2018 • 17:28
10 fotografií, které dokumentují fantastický bronz biatlonistky Veroniky Vítkové
foto: ČOV/PAVEL LEBEDA

V sobotu by se museli čeští fanoušci na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu rozpůlit, aby mohli sledovat dva závody, které probíhaly současně. Jeden přinesl kvůli vynikajícímu třetímu místu nekonečnou radost biatlonistky Veroniky Vítkové. Druhý zase velký smutek rychlobruslařce Martině Sáblíkové, která skončila v závodě na 3000 metrů čtvrtá za triem silných Nizozemek.

Veronika Vítková má v letošní sezoně ze všech českých biatlonistů nejlepší formu, kterou vyšperkovala sobotní bronzovou olympijskou medailí. Lepší byla ve sprintu na 7,5 kilometru pouze fenomenální Němka Laura Dahlmeierová, která vyhrála a druhá Norka Marte Olsbuová.

Ke stříbru ve smíšené štafetě z her v ruské Soči 2014 přidala Vítková svou první individuální olympijskou medaili. „Mám slzy na krajíčku, je to něco neuvěřitelného. V tohle jsem doufala, o tomhle jsem snila,“ říkala dojatá po ihned po závodě pro Českou televizi.

Vítková se narodila 9. prosince 1988 ve Vrchlabí a s biatlonem začala ve 13 letech. Za své koníčky označuje lezení a skialpinismus. V dotazníku pro Český olympijský výbor před Pchjongčchangem uvedla, že jejím cílem je na hrách „vědět, že jsem odevzdala maximum“. To se stalo a bylo toho ještě s přispěním skvělé formy a štěstí i o kousek víc.


Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

A kdy hrajeme o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Česká radost: Biatlonista Michal Krčmář získal stříbro ve sprintu na olympiádě v Koreji
Dějiště olympiády není hlavní město KLDR. Naučte se vyslovovat Pchjongčchang jako Korejci
Zimní olympiáda 2018: Kdy soutěží čeští sportovci a co se od nich čeká. Kompletní…Klíčová slova: olympiáda, výhra, biatlonDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,620
22,590
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější