nahoru

Dopady karantény: Když jsi malíř v izolaci versus Když jsi matka v izolaci

Petra Röslerová28. března 2020 • 12:00
Dopady karantény: Když jsi malíř v izolaci versus Když jsi matka v izolaci
foto: Petra Röslerová

Těžko říct, která fotka má v sobě víc dekadence. A taky zoufalství z nekonečného domácího vězení: Jestli slavný malíř Henri Matisse, kterého nemoc držela doma, až začal kreslit dlouhým štětcem po stěnách a všem, co bylo v dosahu. Anebo obyčejné mámy, které teď vedle práce a domácích starostí vyfásly své potomky od rána do večera, 7 dní v týdnu, 4 týdny v měsíci...

Milé mámy a samozřejmě tátové a všichni ostatní, kdo jste v téhle nelehké době starost o nejmladší generaci slízli: Ač touhle neskutečnou prací slávy nedobydete (tedy doufejme, protože objevit se palcovými titulky v novinách jako vraždící psychopat/ka není zas tak složité), dovolte nám všem v Reflexu smeknout před vámi své roušky až na zem. Patříte mezi hrdiny současné krize, díky moc! 

Petra Röslerová, toho času na mateřské dovolené, paroduje české celebrity a politiky s takovou přesností, že kdyby jí na oblečení občas neprosvítala izolepa, vůbec byste nepoznali, kdo je kdo. Nyní vám svá díla bude prezentovat v naší rubrice Oko za oko.

Na parodie dalších osobností se podívejte do galerie:

Petra Röslerová
Diskuse ke článku