nahoru

Nahá kráska v pohybu. Podívejte se, jak Tono Stano vyrábí video ze své neslavnější fotky

Martin Bartkovský 7. listopadu 2019 • 14:00
Moje svoboda - zákulisí natáčení s fotografem Tonem Stanem
• video: 
Martin Bartkovský

Do filmu Moje svoboda, unikátního projektu časopisu Reflex a České televize, jsme oslovili i předního fotografa Tona Stana. Zadání bylo pro něj stejné jako pro dalších 30 známých i neznámých umělců všech věkových kategorií – natočte do naší mozaiky minutový film, který bude představovat vaši svobodu. A Tono Stano si vybral svůj nejznámější akt – snímek Smysl 1992. Podívejte se, jak se z ikonické fotky vyrábí video.

Jednoduché cesty Tono Stano nikdy nevyznával. Když v 80. letech bořil zaběhnutá klišé portrétní fotografie, také si práci neusnadňoval, naopak. Nebylo proto přípustné, abychom jeho nejslavnější fotografii zdigitalizovali a rozhýbali postprodukčně. Místo toho jsme přímo v Tonově ateliéru sestrojili analogový mechanismus a fotograf sám fotkou pohyboval před objektivem kamery.

Podívejte se na teaser k filmu Moje svoboda:

Trailer na film Moje svobodaVIDEO reflex.cz

Minutový snímek Tona Stana uvidíte ve filmu Moje svoboda na obrazovkách ČT ART od 15. listopadu ve 22:10 a od stejného data také na webu reflex.cz zdarma.

Kdo další natočil svůj minutový snímek, zjistíte zde >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.