nahoru

Nahá kráska v pohybu. Podívejte se, jak Tono Stano vyrábí video ze své neslavnější fotky

Martin Bartkovský 7. listopadu 2019 • 14:00
Video se připravuje ...
Moje svoboda - zákulisí natáčení s fotografem Tonem Stanem
• video: 
Martin Bartkovský

Do filmu Moje svoboda, unikátního projektu časopisu Reflex a České televize, jsme oslovili i předního fotografa Tona Stana. Zadání bylo pro něj stejné jako pro dalších 30 známých i neznámých umělců všech věkových kategorií – natočte do naší mozaiky minutový film, který bude představovat vaši svobodu. A Tono Stano si vybral svůj nejznámější akt – snímek Smysl 1992. Podívejte se, jak se z ikonické fotky vyrábí video.

Jednoduché cesty Tono Stano nikdy nevyznával. Když v 80. letech bořil zaběhnutá klišé portrétní fotografie, také si práci neusnadňoval, naopak. Nebylo proto přípustné, abychom jeho nejslavnější fotografii zdigitalizovali a rozhýbali postprodukčně. Místo toho jsme přímo v Tonově ateliéru sestrojili analogový mechanismus a fotograf sám fotkou pohyboval před objektivem kamery.

Podívejte se na teaser k filmu Moje svoboda:

Video se připravuje ...
Trailer na film Moje svobodaVIDEO reflex.cz

Minutový snímek Tona Stana uvidíte ve filmu Moje svoboda na obrazovkách ČT ART od 15. listopadu ve 22:10 a od stejného data také na webu reflex.cz zdarma.

Kdo další natočil svůj minutový snímek, zjistíte zde >>>
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.