nahoru

Premiéra Ledového království 2 proběhla exkluzivně v multikině Centra Černý Most

red 23. listopadu 2019 • 12:30
Premiéra Ledového království 2 proběhla exkluzivně v multikině Centra Černý Most
foto: Unibail-Rodamco-Westfield

Pokračování jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední dekády, snímek Ledové království 2, přichází do českých kin ve druhé polovině listopadu. Světová premiéra dlouho očekávané filmové novinky proběhla ve středu v pražském Centru Černý Most. Na motivy oblíbeného příběhu tam vyrostla také oficiální Disney Frozen 2 interaktivní zóna pro děti.

S pokračováním veleúspěšného muzikálového příběhu Ledové království 2 přichází studio Walt Disney šest let po uvedení prvního dílu. Ten se krátce po své premiéře stal jednou z nejoblíbenějších a komerčně nejúspěšnějších disneyovek v historii. Snímek získal dva Oscary v kategoriích nejlepší originální píseň a nejlepší celovečerní animovaný film.

V ČR proběhla premiéra pohádkového megahitu Ledové království 2 ve středu v multikině Centra Černý Most. Kromě pohádkového zážitku se výherci divácké soutěže mohli setkat i s řadou českých celebrit a známých osobností. Běžné promítání snímku pak v multikině odstartovalo ve čtvrtek.

Centru Černý Most se navíc podařilo získat výhradní práva ke zbudování oficiální Disney Frozen 2 dobrodružné interaktivní zóny. Zejména nejmenší návštěvníci tak jistě ocení, že se do pohádkového ledového světa podívají nejen na plátně. „Zónu Ledové království 2 otevřeme 21. listopadu, kdy snímek oficiálně vstoupí do kin. Muzikálovou pohádku pak budeme v kině promítat až do konce roku. Mimo to bude pro zákazníky již tradičně připraveno kluziště, takže ‚ledový‘ zážitek lidem nabídneme se vším všudy,“ upřesňuje Michaela Matlasová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Důležitou úlohu v novém animáku hrají čtyři základní přírodní elementy: voda, vzduch, oheň a země. Ve stejném duchu se ponesou i interaktivní instalace v interaktivní zóně Disney Frozen. Na jednotlivých zastaveních budou děti plnit různé úkoly. Ti nejšikovnější si pak odnesou i některý z tematických upomínkových předmětů.

Atrakce bude otevřená denně od 20. listopadu do 31. prosince, vždy v čase 10.00–18.00. Výjimkou bude pouze Štědrý den, Boží hod a svátek svatého Štěpána, kdy bude zavřeno celé centrum. Multikino ovšem ve dnech 25. a 26. 12. v provozu bude. Na Silvestra pak bude zóna otevřena do 14.00 hodin. Pro zákazníky budou připraveny také zajímavé nabídky jednotlivých prodejců v nákupním centru, kterými je provede speciální „ledová“ mapa.

Dobrodružná cesta na sever i do minulosti

Na velký úspěch má zaděláno i druhé pokračování zimního příběhu. Ústřední pětice postav se nemění. Královna Elsa, její sestra Anna, sněhulák Olaf, ledař Kristoff a sob Sven se opět vydají na nebezpečnou výpravu plnou kouzel a dobrodružství. A ačkoliv se v čase posune děj druhého dílu pohádky do budoucnosti, významně do zápletky promluví i dávná minulost hlavních hrdinů. Cílem dobrodružné výpravy by totiž měla být odpověď na otázku, proč a jak získala Elsa své magické schopnosti.

Obsazení se nemění ani v případě českého dabingu. Herec Václav Kopta, který postavě roztomilého sněhuláka propůjčil svůj hlas, uvádí: „Olaf je z pohledu dabéra velmi vděčná, avšak nesnadná postava. Má svůj specifický styl vyjadřování a humoru, který nelze reprodukovat slovo od slova. Jako dabér jsem si k postavě musel najít vlastní cestu. A protože je Olaf postava zejména komická, je nezbytné se při jeho dabování naprosto uvolnit. Odměnou mi ale jsou veselé tváře malých diváků, to doopravdy nabíjí.“

red
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.