nahoru

Seriálová nálož: Nový Star Trek, vzkříšení Winony Ryderové a návrat Jesseho z Perníkového táty

Darek Šmíd3. března 2016 • 11:20
Dost bylo filmů, Enterprise se vrací na televizní obrazovky.
Dost bylo filmů, Enterprise se vrací na televizní obrazovky.
• foto: 
Profimedia.cz

V pátek odstartuje na americkém Netflixu čtvrtá série seriálu Dům z karet – oblíbené politické vybíjené s Kevinem Spaceyem v hlavní roli, kterou u nás s jistým zpožděním vysílá Česká televize. Je to jen další hřeb do rakve volného času, kterých se na televizní a filmové diváky valí nepolevující tsunami. Jako asistenci ke zdatnému surfování po ní přinášíme přehled toho nejzajímavějšího, co se na poli americké televizní zábavy v současné chvíli za (netelevizním) oceánem chystá.

Hned na začátku ledna otočil všem fanouškům seriálu Ztracení nožem v ráně první díl Colony, což je dílo spolutvůrce Ztracených Carltona Cuseho; seriál, který kromě Cuseho spojuje se Ztracenými například herec Josh Halloway (Sawyer ze Ztracených), se odehrává v době, kdy lidstvo úpí pod nadvládou mimozemšťanů – podobnost s nacistickou okupací zdaleka není náhodná a každý, kdo se pustil do sledování, se při každých úvodních titulkách modlí, aby to mělo někdy v budoucnu – na rozdíl od Ztracených – nějaký konec.

O pár dní později vyrazil do světa seriál Billions – seriálový souputník hektických filmových vhledů do burziánsky-ekonomického dynama Vlk z Wall Street nebo Sázka na nejistotu s držiteli ceny Emmy Paulem Giamattim a Damianem Lewisem (ten zrzavý chlápek ze seriálu Ve jménu vlasti) v hlavních rolích.

A to jsme pořád ještě v lednu, který nadělil televiznímu národu také absurdní policejní řachandu Angie Tribeca od Steva a Nancy Carellových (on je například 40 let panic, ona je jeho žena) s Rashidou Jonesovou v hlavní roli – seriál, který jde podle vstřícných recenzí v těch nejlépe vyšlapaných stopách filmové série Bláznivá střela (a jí předcházejícího seriálu Police Squad!) o imbecilním bělovlasém vyšetřovateli Franku Drebinovi.

A stanice FOX rozjela Lucifera, komiksového padlého anděla, který do televize přišel z komiksů Sandman a Lucifer a v něčem připomíná Hanka Moodyho z Californication (zvlášť když jezdí po městě v kabrioletu).

Lednovou nadílku uzavírají vzkříšená Akta X, kterým se budeme na těchto stránkách ještě věnovat podrobněji (až to budeme mít celé za sebou).

Seriál Ripper Street: Nechte se rozpárat tím nejlepším z produkce BBC
Kateřina Kadlecová 24. února 2016 • 08:21

Seriál Ripper Street: Nechte se rozpárat tím nejlepším z produkce BBC

Únor pak rozjel vysokoprofilová dramata American Crime Story: The People v. OJ Simpson, které evidentně není o útoku mimozemských zombií na robotickou základnu na Měsíci, a vzývaný Vinyl, manýristickou ódu na hudební sedmdesátá léta v New Yorku, kterou u nás hraje HBO a za níž stojí jména režiséra Martina Scorseseho a valícího se kamene Micka Jaggera. Do nedávné historie vhazuje své diváky po hlavě také seriál podle knížky Stephena Kinga 22.11.63, který má na starost opět tvůrce Ztracených J. J. Abrams – a v němž cestuje herec James Franco do minulosti se skromným a nijak neambiciózním záměrem zabránit atentátu na Johna F. Kennedyho.

Což by tedy zatím bylo sedm nových a v současné chvíli probíhajících televizních seriálů za tento rok, pro každý den jeden. Už na konci března se k téhle várce připojí dílko The Path (které stejně jako 22.11.63 produkuje kanál Hulu); v příběhu o rodině pod vlivem vůdce kultu přivede zpátky na televizní obrazovky, monitory počítačů a brzo jistě i sklíčka headsetů s virtuální realitou Aarona Paula, oblíbeného představitele práškového kuchaře Jesseho Pinkmana ze seriálu Perníkový táta.

Líbil se vám skvělý seriál Breaking Bad (Perníkový táta)? Tak vás potěší nové dílo…
Hodně se také mluví o seriálu Westworld, což bude adaptace starého stejnojmenného filmu (s Yulem Brynnerem ze Sedmi statečných) o zábavním parku s robotickými kovboji. O tomhle seriálu se mluví hlavně proto, že ho má na svědomí HBO a podle zveřejněných smluv s komparzem se v něm pokusí zatlačit na pilu ještě o něco víc než ve své Hře o trůny (komparz musel například souhlasit se scénami, v nichž se bude „vzájemně dotýkat genitáliemi“, případně se scénami, v nichž bude nahý fungovat jako vybavení místnosti). Produkuje – pochopitelně, protože tenhle člověk nedělá asi nic jiného než úplně všechno včetně Hvězdných válek – J. J. Abrams, píše kromě jiných také Jonathan Nolan (scenárista a bratr režiséra Christophera Nolana). Premiéra teď byla nicméně znovu odsunuta. Asi se do toho komparzu moc nechce.

Dřív se tedy možná objeví seriálová adaptace slavného komiksu Preacher: Kazatel scenáristy Gartha Ennise, kterou má v rukou mimo jiné i herec a profesionální zhulenec Seth Rogen.

Zajímavé věci se budou dít také na Netflixu. K Jessice Jones se připojí její komiksový parťák Luke Cage ve svém vlastním seriálu – s tím, že oba se pak přidají k již probíhajícímu seriálovému Daredevilovi a Iron Fistovi, jehož premiéra se chystá také ještě letos. Celá tahle parta by se pak měla setkat v seriálu Defenders, který je naplánován na rok 2017. Princip je stejný jako u filmových Avengers, složených z hrdinů samostatných filmů. Tentokrát jde ale o celé seriály.

A stejný Netflix připravuje také velký návrat Winony Ryderové. Ta bude hrát v seriálu Stranger Things matku, jejíž syn zmizí za podivuhodných okolností (a ano, budou i tajné experimenty).

Seriály vládnou: Smrtící nebezpečí televizní obrazovky
Jiří Pavlovský 22. ledna 2016 • 08:17

Seriály vládnou: Smrtící nebezpečí televizní obrazovky

Což by bylo tedy dalších sedm seriálů, které jen rozšíří denní divákův záběr. V přestávkách na reklamy, zatímco náš osobní život bude po kapkách unikat odtokem v metaforické vaně života před televizní obrazovkou, pak budeme moc vyhlížet budoucnost, která přinese následující kráječe času: Americké bohy, což je adaptace moderní fantasy Neila Gaimana (a juchů, Ian McShane z Deadwoodu byl právě potvrzen do jedné z ústředních rolí); nový Star Trek, do jehož kapitánského křesla usedne showrunner Hannibala Bryan Fuller; ten tu bude mít po ruce například Nicholase Meyera, režiséra filmu Star Trek 2: Khanův hvěv, což naplňuje fanoušky Star Treku nadšením (ne tak ale jejich manželky, které budou muset v tom smutném období po premiéře seriálu živit rodinu).

A možná nejkrásnější zpráva teď přichází z kanálu AMC, kde byla odsouhlasena televizní adaptace definitivně nejstrašidelnější knihy z útulného prostředí polární výpravy, slavného Terroru spisovatele Dana Simmonse. Nestačí to jako lákadlo? Dobrá – produkuje režisér Ridley Scott.Klíčová slova: seriál, televize, netflix, HBODiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
22,260
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější