Kluci s povolením zabít se! | Reflex.cz
nahoru

Kluci s povolením zabít se!

Milan Tesař26. února 2016 • 13:39
Zítra vstanu a opařím se čajem. Ale nevadí, vrátím se do minulosti, zítra vstanu a opařím se čajem.
Zítra vstanu a opařím se čajem. Ale nevadí, vrátím se do minulosti, zítra vstanu a opařím se čajem.
• foto: 
repro YouTube

Zapnul jsem bednu tento týden několikrát a pokaždé v ní běžela komedie Zítra vstanu a opařím se čajem. Všechno se v ní pořád opakuje, takže je to pro kanál ČT1 úplně realistický film. Fetiš reprízy je mimořádný, konečně, takovou plejádu herců, jakými byli pan Kostka, pan Menšík, pan Sovák, pan Werich (ten v tom nehraje, ale byl to pan herec), dneska pohledáš. Navíc je to film, u něhož se všichni cítíme o třicet let mladší.

Model, že hrdina prožívá stále totéž, což mu umožňuje opravit některé věci, jakože se mu třeba bratr ráno udusil rohlíkem, je pro veselohru jako stvořený. Otázkou je, do jaké míry používat časoprostorovou smyčku jako koncept programu s největším dosahem v zemi. Mít z nějakého vysílacího schématu dlouhodobý pocit, že je pořád 1. června 1977 ráno, může vest k chuti opravit toho, kdo za to odpovídá. V krajním případě jej udusit rohlíkem.

Regina je slow TV, kde je možné všechno
Jan Škoda 25. února 2016 • 09:44

Regina je slow TV, kde je možné všechno

Kecám, v sobotu večer „Zítra vstanu“ na ČT nedávají, dávají Bonda. Vždycky si u něj uvědomím, jak je úlevné, když se nemusíte strachovat o život hlavního hrdiny. Bondovým totálním opozitem je ovšem video, které před pár dny oběhlo sociální sítě pod titulkem „Minuty před smrtí. Mladíci uháněli v autě a zabili se“.Hrůza! Sedím v příšerně rychlém autě s rozesmátými kluky, kteří se s kamerou za krkem řítí ulicemi, a mám o jednu informaci víc než oni. Že zemřou. Kontrolovaný pobyt v blízkosti smrti v nás nemusí nutně vyvolat pocit odpočinku a pohody. Přitom to zní tak podobně:

Agent s povolením zabíjet.

Kluci s povolením zabít se.Klíčová slova: televize, zapnutá bedna, milantesar


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější