Grammy za album má Taylor Swiftová, Adele trápily technické problémy a Meghan slavnost probrečela | Reflex.cz
nahoru

Grammy za album má Taylor Swiftová, Adele trápily technické problémy a Meghan slavnost probrečela

ČTK16. února 2016 • 07:03
Grammy za album má Taylor Swiftová, Adele trápily technické problémy a Meghan slavnost probrečela
foto: ČTK/ZUMA/Armando Arorizo

Album americké zpěvačky Taylor Swiftové nazvané 1989 získalo dnes na ceremoniálu v Los Angeles hudební cenu Grammy pro nejlepší album roku. Nahrávkou roku se stala skladba Uptown Funk od anglického hudebníka a producenta Marka Ronsona a amerického zpěváka Bruna Marse. Favoritem letošního ročníku byl rapper Kendrick Lamar, který byl nominován v 11 kategoriích. Nakonec získal pět trofejí, včetně té za nejlepší rapové album.

Objevem roku byla vyhlášena Meghan Trainorová, kterou časopis Rolling Stone označil v roce 2014 za nejnepravděpodobnější popovou hvězdu. Její "děkovačka" byla velmi emotivní, dvaadvacetiletá zpěvačka ji celou proplakala.

Mnoho živých vystoupení bylo věnováno žijícím legendám a zesnulým umělcům. Pro Lionela Richieho, který seděl v publiku, zazpívali například Meagan Trainorová nebo Demi Lovatová. Lady Gaga uctila nedávno zesnulého Davida Bowieho.

Vystoupení britské megahvězdy Adele neblaze poznamenaly problémy se zvukem, což okamžitě vyvolalo silnou odezvu na sociálních sítích. Někteří fanoušci požadovali, aby Adele zazpívala píseň All I Ask ještě jednou. Časopis Rolling Stone usoudil, že zpěvačka vyšla z technické lapálie se ctí, podle hudebního kritika deníku Los Angeles Times ale byla jindy intonačně přesná Adele takzvaně "pod tónem".

Písní roku se stala Thinking Out Loud anglického skladatele a zpěváka Eda Sheerana. Tuto autorskou kategorii vyhlašoval slepý zpěvák Stevie Wonder, který si z ostatních na pódiu dělal legraci, že oni jméno vítěze přečíst nemohou, neboť je Braillově písmu. Za Thinking Out Loud získal Sheeran i cenu v kategorii nejlepší popový výkon.

Diváci se nedočkali ohlášené Rihanny, která je nemocná a lékař jí na poslední chvíli nařídil hlasový klid.

Mezi vítězi Grammy je letos také jednadevadesátiletý bývalý prezident Jimmy Carter, který triumfoval v kategorii nejlepší mluvené slovo. Navržen byl za audioverzi své knihy "A Full Life: Reflections at Ninety." Jednu sošku v podobě gramofonu už má Carter doma, získal ji v roce 2007.

(Uptown Funk Marka Ronsona a Bruna Marse:)

ČTK


Klíčová slova: grammy, hudbaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,210
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější