Kultovní Forrest Gump vychází poprvé na české audioknize | Reflex.cz
nahoru

Kultovní Forrest Gump vychází poprvé na české audioknize

rwb14. listopadu 2013 • 13:23
Český Forrest Gump
Český Forrest Gump
• foto: 
archiv

„Jedno vám teda povim, bejt idiot neni žadnej med.“ Tak zní legendární věta, kterou říká hlavní hrdina v dnes už kultovním americkém filmu Forrest Gump. Dnes bude představena stejnojmenná audiokniha namluvená hercem Janem Hartlem. Veledílo má celkový čas 8 hodin a 12 minut.

Román Forrest Gump vznikl na základě historek, kterému Winstonovi Groomovi, který je autorem díla, vyprávěl jeho otec před spaním. Všechny se točily okolo muže, který je sice pokládán za úplného idiota, ale přesto má řadu skvělých vlastností a naprosto čistou duši. K napsání přispěla i vlastní životní zkušenost spisovatele, který byl vojákem ve válce ve Vietnamu. Groom vydal Forresta Gumpa v roce 1986 a očekával velký úspěch knihy. Nebyl to sice prodejní propadák, ale ani žádný trhák. Ovšem v roce 1994 se objevil Forrest jako film v hlavní roli se slavným Tomem Hanksem. Nejenže je dodnes milován diváky a vydělal hodně peněz (rozpočet filmu byl 55 milionů dolarů a jenom v kinech vydělal téměř 700 milionů, další za televizní práva), ale i z knihy udělal naprostý bestseller. Té se prodalo po světě kolem dvou milionů výtisků.

Celou knihu teď namluvil herec Jan Hartl a vzhledem k délce audioknihy je to dobrý společník na dlouhé zimní večery nebo na cesty autem.

Audiokniha Forrest Gump; napsal Winston Groom; překlad Šimon Pellar; namluvil Jan Hartl; hudba Radek Trunda a Pavel Kadlec; vydal Kristián; Praha listopad 2013.

Český Forrest GumpVIDEO agentura Kristián

rwb


Klíčová slova: forrest gump, audio, Jan Hartl


Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější