Michael Kocáb: …pak v tom nějak hrklo, škublo, cuklo a já oslavím 70. narozeniny na Metronome Prague 2024

Michael Kocáb: …pak v tom nějak hrklo, škublo, cuklo a já oslavím 70. narozeniny na Metronome Prague 2024 Zdroj: red

Michael Kocáb: …pak v tom nějak hrklo, škublo, cuklo a já oslavím 70. narozeniny na Metronome Prague 2024

V Praze, 8. 12. 2023 – Michaela Kocába není třeba dlouho představovat. Občanský aktivista, politik, podnikatel, hudební skladatel a zpěvák je jednou z nejvýznamnějších osobností jak tuzemské hudby, tak politiky. Jeho kapela Pražský výběr byla určující formací české nové vlny. I proto ji komunistický režim na několik let zakázal. Život Michaela Kocába je opravdu jízda. A jízda bude i oslava jeho 70. narozenin, které má příští rok.

Kulaté výročí oslaví Michael Kocáb na Metronome Prague 2024 opravdu ve velkém stylu, který nejlépe popíše jen on sám: 

„Nojo, pokoušel jsem se tomu zabránit, ale pak v tom nějak hrklo, škublo, cuklo…a je to tady. A jak se říká: rozum mdlý, vůle chabá, ale touha po novotách veliká. Tak jsem se rozhodl (tedy spíše mí kamarádi), že uděláme k této příležitosti koncert trochu jiný – průřezový. Prošel jsem v životě lecjakou hudbou, všechnu jsem měl rád, a měla vždy společného, lehce zdivočelého jmenovatele. Musela to být jízda. Takže ten koncert bude i nářezový. Co kdyby to celé odstartovala hudba Pražského hradu? Vždyť mé fanfáry k polednímu střídání stráží již hraje 35 let. Pak bych začal klasickým klavírem, pak trochu komorního i bigbandového jazzu, dotknul se šansonu i popu a pokračoval šílenými smyčci, symfonickou operou, projektem Aftershocks a nakonec samozřejmě Pražským výběrem sólo i s doprovodem orchestru. Bude to náročné a jestli mě neklepne, tak pak už nikdy. Naštěstí mi pomůže řada mých skvělých hudebních přátel, a tak se i já mám na co těšit,“ říká a dodává: „Takže vás srdečně zvu a teď mě napadá – pro jistotu si vezmu i rakev, kterou mám ještě schovanou z jednoho comebacku Pražského výběru. Člověk nikdy neví.“

Den lidských práv 

Vedení Metronome Prague se rozhodlo tento výjimečný narozeninový koncert oficiálně oznámit 10. prosince, kdy se každoročně po celém světě slaví Den lidských práv. Právě Michael Kocáb je totiž symbolem solidarity a prosazování lidských práv. Ať už jako bývalý ministr pro lidská práva nebo zakladatel Nadace Michaela Kocába. 

Nadšení z vystoupení, které se již nebude opakovat neskrývá ani ředitel Metronome Prague David Gaydečka: „Když Michael Kocáb letos dorazil na koncert Jamiroquai, komentoval ho v závěru slovy: »Paráda, moc jsem si to užil. Jay Kay a ta kapela, to jsou moji největší oblíbenci.« A slovo dalo slovo. Dohodli jsme se, že taky na Metronome něco připraví. Nakonec se z toho vyklubala oslava kulatých narozenin. No, a že to bude taky velká hudební událost, o tom v případě Michaela Kocába a jeho hostů není pochyb.“  Během vystoupení na diváky navíc čeká několik dalších překvapení. Vstupenky na Metronome Prague 2024 najdete již nyní v prodeji na www.metronome.cz. 

O METRONOME PRAGUE

METRONOME PRAGUE – MUSIC & ARTS FAIR je hudební a kulturní událost, která nabízí unikátní zážitky přímo v centru Prahy. Návštěvníci si zde užijí nejen mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních, ale také širokou škálu doprovodných programů, včetně výtvarných instalací, food marketů a dalších zážitků. Pomyslnou korunu této metropolitní události dodává místo konání – Výstaviště Holešovice a kouzlo prvních letních dnů. Další, v pořadí již 7. ročník, se bude konat od 20. do 22. června 2024. Více o Metronome Prague 2024 naleznete zde. Vstupenky na Metronome Prague 2024 najdete již nyní v prodeji na www.metronome.cz