Orchestrace k oscarovému snímku Pinocchio nesou českou stopu

Orchestrace k oscarovému snímku Pinocchio nesou českou stopu Zdroj: red

Orchestrace k oscarovému snímku Pinocchio nesou českou stopu

Cenu Akademie za nejlepší celovečerní animovaný film získal v průběhu včerejšího večera Pinocchio Guillerma del Tora od stejnojmenného režiséra. Věděli jste ale, že snímek si sebou nese českou stopu? Orchestrace k hudbě totiž vznikaly v Praze v průběhu loňského dubna, když skladatelé Conrad Pope a Nan Schwartz působili na prvním ročníku Composers Summit Prague. Chystají se i na druhý ročník, kde hudbu z oscarového Pinocchia uvedou na zahajovacím koncertě. Vstupenky jsou v prodeji na TICKETPORTAL.

Pinocchio, snímek, který v letošním roce ve své kategorii ovládl téměř každé udílení cen a je ověnčený nejen Oscarem, ale i Zlatým Glóbem, cenou BAFTA nebo Los Angeles Film Critics Association Awards je prvním animovaným filmem oscarového filmaře Guillermo del Toro a zároveň také jeho vysněným projektem. Nádherný hudební film, který pomocí dosud nejdelší fázové animace vypráví příběh slavné dřevěné postavičky.  

Hudbu k filmu složil oscarový skladatel Alexandre Desplat ve spolupráci s hollywoodskými skladateli a orchestrátory Conradem Popem a Nan Schwartz, kteří na tomto projektu pracovali v průběhu loňského Composers Summit Prague. Využili zázemí studia pořadatelské společnosti Soundsgate a během pobytu připravili většinu orchestrace pro oceňovaný animovaný snímek. 

Letos v dubnu se s Pinocchiem na Summit vrací společně s jinými hollywoodskými blockbustery jako Shrek, Harry Potter nebo House of Cards osobně oddirigují hudbu i z tohoto snímku na zahajovacím koncertu 14.4. 2023 v Obecním domě. 

Orchestrace k oscarovému snímku Pinocchio nesou českou stopu