nahoru
Premium Kultura

Irská herečka Jessie Buckleyová a londýnský rodák Rory Kinnear excelují ve folklórním hororu Men

Šimon Šafránek 11. srpna 2022 • 09:00
Jessie Buckleyová ve filmu Men
Jessie Buckleyová ve filmu Men
• foto: 
Aerofilms

Třicátnice Harper (Jessie Buckleyová) se potřebuje zbavit temných vzpomínek na bývalý vztah. Odjíždí si tedy odpočinout na anglický venkov, který na první pohled vypadá malebně, ovšem k jejímu zděšení ho obývají samí muži. Navíc je ztvárnil jeden jediný herec, Rory Kinnear. Horor o vztahových traumatech Men scenáristy a režiséra Alexe Garlanda uvedli jeho hlavní představitelé letos na festivalu v Cannes, nyní běží i v našich kinech.

Rory, který z vašich mužů se vám v Men hrál nejobtížněji?

Z těch devíti nebo deseti postav to byl určitě Zelený muž, nejstudenější figura. Především mě na něj maskovali asi sedm hodin. U ostatních postav jsem si víceméně mohl dělat, co jsem chtěl, ale ohledně Zeleného muže měl Alex jasnou představu. Osobně dohlížel právě na make-up, věděl přesně, co a jak mám hrát. Přemýšlel o té postavě patnáct let a shromáždil k ní spoustu fotografií i figurek, které ho inspirovaly, takže ho chápu.

Jessie, proti komu se vám hrálo nejhůř?

Proti knězi. Má hrozně dlouhý nehet – a vůbec, to jeho chování! Když Rory přišel v téhle podobě, nikdo se s ním nechtěl bavit, zatímco když hrál Geoffreyho, majitele domu, kde se ubytuju, byla s ním zábava.

RK: Je to docela vtipné. Vynakládám spoustu energie na nějakou vnitřní psychologii, snažím se soustředit na to, co si nesu vevnitř, a neřešit zevnějšek. Ale obecenstvo mě vnímá podle toho, co mám na sobě, jaké mám zuby a podobně.

Jak jste své postavy odlišoval?

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: kultura, film, rozhovory, MenDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.