nahoru

Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Kryštof Pavelka 13. července 2019 • 10:00
Hrátky s Ovčáčkem
Hrátky s Ovčáčkem
• foto: 
Jan Ignác Říha

Pokud chcete poradit, kam na dovolenou, nebo sháníte partnera, profil mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka je místo pro vás.

Sociální sítě mluvčího prezidenta republiky jsou posledních několik týdnů terčem poměrně zajímavého trollingu. Pod názory pana Ovčáčka si lidé vyměňují zajímavosti, sdílejí recepty a smlouvají si randíčka. Zdálo by se, že antibabišovský a protizemanovský svět našel účinnou, a přitom prostou metodu, jak vlivu obou politiků v on-line prostředí efektivně čelit.

Začalo to výzvou člověka, který na Twitteru vystupuje jako Jie Ťien-min, což je odkaz na čínského podnikatele a prezidentova mluvčího, který v Česku investoval prostřednictvím skupiny CEFC. Poté za nejasných okolností v Číně zmizel a podle nezaručených zpráv je za své investice před stranickým soudem, což je v Číně předstupeň pozdějšího odsouzení.

Twitterový Jie se označuje za „glosátora českého politického bizáru“ a nejčastěji se strefuje do prezidenta, premiéra a Tomia Okamury. A právě pan Jie vyzval uživatele Twitteru, aby sociální sítě mluvčího Hradu Ovčáčka proměnili na lifestylový blog. Pravidla jsou prostá: debata pod Ovčáčkovými příspěvky musí původní téma zcela ignorovat a nikdy by se neměla týkat politiky.

Kratší konec provazu

Z Twitteru Jiřího Ovčáčka, který neustále soptí o novodobé normalizaci v režii České televize a protibabišovské protesty přirovnává k únoru 1948 nebo rovnou k nástupu nacismu, se tak najednou stalo jedno z nejpozitivnějších míst domácího internetu.

 

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku