Bitcoin čelí v Davosu kritice a znatelnému poklesu zájmu. | Reflex.cz
nahoru

Bitcoin čelí v Davosu kritice a znatelnému poklesu zájmu.

Jan Vávra - E15.cz27. ledna 2019 • 12:20
Padne Bitcoin?
Padne Bitcoin?
• foto: 
Bitcoin

Kryptoměny nechybí jako téma diskusí ani na letošním ročníku Světového ekonomického fóra v Davosu. Stejně jako loni významní světoví řečníci nešetřili kritickými slovy na adresu bitcoinu. Kryptoměny ale letos přilákaly mnohem menší pozornost. Před rokem se na hlavní panel s tematikou kryptoměn stály fronty, letos zůstávaly v sálech prázdné židle, uvedla CNN.

Minulostí jsou nejenom davy zvědavců, ale i nápisy se slovy „krypto“ a „blockchain“, jež byly před 12 měsíci na hlavní davoské promenádě všudypřítomné. Bitcoin prý prakticky zmizel z oficiální agendy fóra. Když už ale debaty proběhly, tak se jevily jako zralejší než při loňském ročníku, uvádí CNN.

V Davosu se diskutovalo i o budoucnosti kryptoměn. A mnozí experti jí nevidí zrovna růžově. Například nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller předpověděl bitcoinu možný zánik. „Bitcoin se možná úplně zhroutí a bude zapomenut. Může ale vydržet ještě dlouhou dobu, může to být klidně dalších sto let,“ řekl Shiller.

Pochybnostem z řad vystupujících se bitcoin nevyhnul už loni. „Bitcoiny nemají žádnou skutečnou hodnotu. Není to aktivum, které by šlo nějakým způsobem zanalyzovat. Je to v podstatě tak spekulativní záležitost jako hazardní hry,“ uvedl tehdy guvernér kanadské centrální banky Stephen Poloz.

Více o tématu kryptoměn v Davosu a další vyjádření expertů najdete v článku na E15.cz >>>

10 let bitcoinu. Těžba kryptoměny začala vytvořením prvního bloku, dodnes skrývá…
18 nejpodivnějších dětských knížek všech dob
čip 17. března 2015 • 14:10

18 nejpodivnějších dětských knížek všech dob

Jan Vávra - E15.cz


Klíčová slova: kryptoměny, bitcoin, Davos, ekonomika, fórum


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější