nahoru

Agent StB Falmer řídí schůzi, během které žádá agent StB Bureš o důvěru pro svou vládu

Marek Stoniš 11. července 2018 • 12:40
Agent Falmer (v popředí), agent Bureš (v pozadí)
Agent Falmer (v popředí), agent Bureš (v pozadí)
• foto: 
iVysilání.cz

Nevím, jestli má svého času šéf Státní bezpečnosti generál Alojz Lorenc smysl pro humor. Ale jestli dnes, stejně jako já, aspoň chvíli sleduje přenos z české Poslanecké sněmovny, musí se určitě dobře bavit. Schůzi rukou pevnou, hlasem silným a srdcem zapáleným řídí předseda Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěch Filip (krycí jméno Falmer) a dole pod ním žádá o důvěru poslanců předseda vlády Andrej Babiš (krycí jméno Bureš), krom jiného Lorencův krajan.

Kdo chce hledat symboliku úpadku dnešní české politické scény, lepší asi nenajde. Ale většině je to jedno, proto taky vláda důvěru získá. A kdo má politické sadomasochistické sklony, ten si přečte stenozáznam Babišovy řeči, případně si ze záznamu jeho projev pustí. Věty pronášené urážkou našeho krásného rodného jazyka. Věty začínající jinde než končí. Nebo čisté bláboly („Kdo tam bude na srandu?“).

Kdyby měl Alojz Lorenc, poslední šéf StB, smysl pro humor, možná se teď u televize usmívá a říká si: Ti Češi. Konečně mají, co jsme chtěli.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější