
Západní svět prolezlý nesmyslnou politickou korektností se už nějakou dobu žene do záhuby, když se nechává ovlivňovat nátlakovými skupinami, které nám zakazují, co si máme myslet, co máme dělat a co můžeme říkat.
Donald Trump například přednesl ve Varšavě zásadní projev o Evropě. Místo abychom ho podrobně rozebírali, věnují se média tomu, co vlastně sledoval tím, že před summitem G20 jel do Polska. No, podpořil tím spojence, podpořil tím i země střední Evropy (tedy i Českou republiku). Veřejně a jednoznačně prohlásil, že Rusko musí přestat se svojí agresivní politikou a že USA jsou připraveny bránit své evropské spojence i vojensky. Co víc ještě chceme slyšet? A proč Evropa více nerozebírá, že se nedokáže bránit sama?
Na summitu G20 v Hamburku se pak pokusil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem vyjednat alespoň částečný mír v Sýrii. Ocenil to někdo? Moc ne. Barack Obama, který naopak svoji nepochopitelnou nečinností konflikt v Sýrii vyživoval, je ale pořád některými lidmi opěvován. Za co? V Hamburku se Trumpovi také podařilo uhladit některé spory s Angelou Merkelovou, ke které tam byl neobvykle smířlivý. Ani to nestačí. V Paříži v minulých dnech on i prezident Macron několikrát zopakovali, že spojenectví Francie a USA pokračuje a je „nezničitelné“. Ani to nestačí? Nestačí. Média a sociální sítě místo toho donekonečna opakovala, že Trump údajně urazil manželku francouzského prezidenta. Když si ale pustíte video, které se tohoto případu týká, tak se na něm odehrává toto: Americký prezident se obrací na Brigitte Macronovou, ukazuje na její postavu a říká: „Víte, jste v tak skvělé formě.“ Pak se otočí na Macrona a dodá: „Krásná.“
Budiž, třeba pro někoho je to buranské, ale co je na tom sexistického a zlého? Hnusné je spíše to, že média neustále připomínají, že Macronova manželka je téměř o 25 let starší než francouzský prezident. No a? Pokud to vyhovuje jim, je to pouze jejich věc. Z poznámky Trumpa směrem k Macronové bylo ale takové haló, že se na to novináři dokonce na druhém konci světa ptali australské ministryně zahraničí Julie Bishopové. Ta naštěstí zachovala klid a řekla, že to byla od Trumpa „zajímavá poznámka“.
Bohužel, Donald Trump zatím není hodnocen podle toho, co dělá, ale podle toho, jak vše kolem něj vypadá a jak by to podle jiných vypadat mělo. Většina médií, česká nevyjímaje, u toho vyhledává pouze to, co je podle nich na prezidentovi špatného. U toho se opírají, což je kapitální nesmysl, o to, co píše kdokoli na sociálních sítích. To je skutečně směrodatné? V čem? Posedlost Trumpem je nezdravá, ničemu nepomáhá. Jeho nepřátelé tím mohou naopak vymodelovat ještě silnějšího Trumpa. To skutečně chtějí?