„Milionáři“ budou stávkovat. 21. září zavřou lékaři ordinace | Reflex.cz
nahoru

„Milionáři“ budou stávkovat. 21. září zavřou lékaři ordinace

Jana Bendová13. září 2016 • 09:39
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

A je tu další lékařská rebelie. Tentokrát se zavřou na jeden den, 21. září, ordinace praktických lékařů. Zdravotní ministr Němeček - jindy k lékařskému stavu tak vstřícný - se nyní tváří neoblomně. Prý to bude stávka milionářů, kteří vydírají před volbami.

Ministrův tvrdý postoj je zvláštní: nemocniční lékaři nevydírali, když měsíce tvrdě tlačili na zvýšení svých příjmů, ale praktičtí lékaři snažící se o totéž vydírají?!

Ani lékařští odboráři nejsou ke svým druhům v bílých pláštích vstřícní, naopak. Je zřejmé proč. Reprezentují nemocniční lékaře a ti praktičtí by jim ujedli ze zdravotního koláče. Praktici jsou navíc soukromníci a s nimi basu nedrží ani odborář, ani socialista.

Kdo nabídne lékaři Kubkovi politické křeslo dřív? Sobotka, anebo Babiš?

A co je důvodem stávky? Praktici chtějí přimět vládu a pojišťovny k zvýšení příjmů svých ordinací. Ministr ovšem tvrdí, že „milionáři“ obvoďáci mají dost, měsíční příjem ordinací (na plat lékaře, sestry, na sociální a zdravotní odvody, atd.) je dvě stě tisíc. Praktici namítají, že tak růžové to není, ordinace mají jen kolem sto padesáti tisíc.

Tak či onak, praktici by museli být blázni, kdyby si v předvolební době neřekli o svůj díl koláče. Vláda přece přidává všem, na jejichž příjem má vliv. Nemocniční lékaři a sestry si už vymohli desetiprocentní růst mezd, který se má opakovat po tři roky.

Zázrak v Polsku: Muž se probral z komatu za použití speciálního mozkového stimulátoru

Polepší si i učitelé a nepedagogičtí pracovníci škol. Stoupnou platy ve veřejných službách a správě, čili víc budou brát zaměstnanci ministerstev, dalších státních úřadů, České správy sociálního zabezpečení, zemědělské a potravinářské inspekce, akademie věd, ale i muzeí, galerií, knihoven, některých divadel… Není tedy sebemenší důvod, aby si v atmosféře takové vládní štědrosti neřekli další. Třeba i ti praktici-„milionáři“.   

Češi mají panický strach z rakoviny. Přesto je pro ně opálená kůže víc sexy
Lukáš Pollert: Olympijská soutěž je výrazně hendikepovaná. Nejsou tam ti nejlepší
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější