Sparťanům měli včera pomočit kapitána! | Reflex.cz
nahoru

Sparťanům měli včera pomočit kapitána!

Jiří X. Doležal21. března 2016 • 07:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
ČTK

Jel jsem tramvají přes Letnou někdy hodinu před fotbalovým zápasem Sparta - Slávia a přemýšlel, zda některý z těch se mnou cestujících fanoušků s šálami je ten, co močil na žebrající stařenu v Římě. Jak by se na ten incident mělo reagovat?

 

 

Mám k fotbalu asi stejný vztah jako k menstruaci, nemívám to a nijak se mne to netýká kromě řevu v době PMS. Podobně se mne netýká ani fotbal, kromě řevu, když jedu dolem stadionu v době zápasu. Takže se ke mě nedostanou ani fotbalové novinky. Záběry na mladého muže močícího na žebrající stařenu jsem ale, asi jako každý připojený spoluobčan, viděl. A opravdu jsem se styděl, že je to Čech.

A jak jsem jel tou tramvají přes Letnou a viděl shlukovat se davy v šálách a čepicích příslušných klubových barev - Spartu i Slavii poznám, jak jezdívám tou tramvají kolem stadionu - najednou přede mnou vyvstalo řešení. Snad stokrát jsem takto z tramvaje viděl policejní manévry a také výtržnosti, rvačky a strkanice s policií, vše v režii fanoušků. A nikdo s tím nic neudělá. kluby mají nějaké pokuty, když fanoušci něco vyvedou na stadionu, ale v tom Římě močil fanoušek normálně na ulici. A hnát proto klub k právní odpovědnosti za toho močícího fanouška by bylo formálně neproveditelné. Ale zbývá zodpovědnost morální.

Fanoušci Sparty močili v Římě na žebračku
pet 18. března 2016 • 14:15

Fanoušci Sparty močili v Římě na žebračku

Proto si myslím, že pokaždé, když fanoušci nějakého klubu vyvedou nějakou pořádnou prasárnu, tak by měl najatý nezávislý expert provést někomu z teamu před zahájením jeho příštího utkání to samé. Fanoušci někomu rozbili držku? OK, před příštím zápasem dostanou po čuni dva útočníci a jeden obránce klubu, jehož fanoušek řádil. Vytloukli fanoušci někomu okna? OK, před příštím zápasem by najatý externista vytloukl brankáři jejich klubu zuby. No a nyní, po římské piss etudě Sparťana, měl někdo delegovaný před zahájením dnešního zápasu pomočit kapitána Sparty. Jen tak na revanš za tu ubohou stařenu. Oni by si to kluci příště rozmysleli, močit na nějakou bábu, když jim za to po***ijou kapitána.

Byl bych nerad, kdyby můj nápad padl vniveč - proto vyzývám čtenáře, co se zajímají o fotbal, aby myšlenku prosadili u fotbalového svazu sami. Slušné chování fotbalových fanoušků je především v jejich zájmu.Klíčová slova: fotbal, sparta


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější