nahoru

VILIAM BUCHERT: Velký krach Zemanovců - splnili roli užitečných idiotů pro prezidenta a končí

Viliam Buchert 26. října 2013 • 16:39
Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
• foto: 
ČTK

Hůře už to nemohlo pro Stranu práv občanů Zemanovce (SPOZ) dopadnout. Přestože měla ohromnou kampaň, o níž pořád není jasné, kde na ní vzala peníze, tak výsledek je v podstatě tragický.

Zemanovcům nepomohl ani prezident, který objel půlku země a opakoval, koho by volil. Překvapivě jsou to právě Zemanovci, kteří se po něm i jmenují. Slabý výsledek jde ale i na vrub premiéra Jiřího Rusnoka a jeho vlády, především ministrů za SPOZ. Jejich nabubřelost přecházejí k nepochopitelné aroganci (V tom vynikají zejména ministři Koníček a Žák) odradila i levicové voliče, na které Zemanovce čekali. Ukázalo se, že Rusnokův kabinet není populární a měl by se co nejrychleji poroučet.

Nevyšla ani sázka na heslo „zastavili jsme Kalouska“, prostě to už nikoho nezajímalo. Fatálním selháním byla i kandidatura hradního kancléře Vladimíra Mynáře i šéfa Úřadu vlády Augustýna, oba byli ve střetu zájmů.

Zemanovci splnili roli užitečných idiotů pro prezidenta a odcházejí do zapomnění.Klíčová slova: reflex, viliambuchert, SPOZ, ZemanovciDiskuse ke článku