Triumf věčně druhé. Jak tenistka Šafářová zachránila Fed Cup | Reflex.cz
nahoru

Triumf věčně druhé. Jak tenistka Šafářová zachránila Fed Cup

Petr Volf5. listopadu 2012 • 06:00
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
• foto: 
Profimedia.cz

Tenistky umí udělat radost! A člověk ani nemusí brát ten prostředek podporující erekci, který doporučuje Uzel a na nějž byla v televizi aspoň stokrát nechutně tupá reklama během finále Fed Cupu. Porazily Srbky. S přehledem.

Redaktor ČT Budka i prezident Kaderka plakali, svoje slzy mužně přiznali. Tohle utkání – kromě toho, že i tvrdí chlapi můžou brečet -  však ukázalo jednu důležitou věc. Totiž že každý tým je jenom tak kvalitní, jak silný je jeho nejslabší článek.

 

Lucie Šafářová byla vždycky do počtu. Popravdě, nepočítalo se, že by mohla udělat ve svých zápasech bod, a všechna tíha byla pokaždé na české jedničce Petře Kvitové, od níž se čekaly dvě výhry. Loni ve finále proti Rusku to dopadlo přesně podle předpokladů: dva body připsala Kvitová, Šafářová dvakrát prohrála a rozhodující bod uhrály deblistky Peschkeová s Hradeckou. Odborníci však trnuli: co když se Kvitová nebude v kondici?

 

Přesně to se letos stalo. Petra Kvitová chytla chřipku a svoji hru neměla pod kontrolou, jak by si představovala. V téhle situaci však Lucie Šafářová dokázala něco, co od ní už skoro nikdo nečekal, možná ani ona sama ne. Když Kvitová prohrála zápas proti Ivanovičové, ačkoliv v něm byla favoritkou, tak po ní na kurt nastoupila Šafářová - a doslova zlikvidovala Jankovičovou.

 

Poradila si s ní ještě přesvědčivěji než o den dříve s Ivanovičovou: své soupeřce nechala jen dvě hry. Podobně nekompromisně kdysi ničil svoje protivníky v osmdesátých letech Ivan Lendl. Byla to strhující podívaná. Lucie Šafářová se zbavila jak moskevského traumatu, tak pozice tenistky, která je jen do počtu a když jde do tuhého, selže. Až teď, v pětadvaceti, tenisově dospěla.

 

Fed Cup přestal být „one women show“, jak tomu bylo v minulosti. V takovém složení může český tým prvenství v mistrovství světa družstev ještě několikrát obhájit. No, řekněte: kdo tohle má?

 

Je ta blondýnka vtipná, nebo blbá? Americká blogerka boří mýty o plavovláskách

Petr Volf


Klíčová slova: rxrx, petrvolf, safarova, tenis, fed cup


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější