nahoru

Marek Douša: Neděle ve Varech (a kousek ze včerejší vernisáže Reflexu)

Marek Douša1. července 2012 • 21:28
Marek Douša: Neděle ve Varech (a kousek ze včerejší vernisáže Reflexu)
foto: Marek Douša

Dnešní probuzení bylo s pohledem na paní v okně, kterak kouří. Hroznej zlozvyk, ale ten pohled byl příjemnej. Trochu jak z nějakýho italskýho filmu.

 

Malinko se vrátím ke včerejší vernisáži v Reflextoru. Nestihl jsem ale bohužel vernisáž Jirky Slívy, která té naší předcházela, ale byla až ve Varské galerii a v tom vedru se mi (sorry) nechtělo. Nakonec ale Jiří dorazil za námi. Bohužel mi na fotce trochu usnul.


 Největší radost měl z téhle návštěvy kolega Ignác, který říkal: Fakt Slíva! Živej Slíva. Tý vole!


Ignác na fotce s naší produkční Zuzkou.
 


 


Samotnou vernisáž mám trochu v mlze. Nefotil jsem, jenom si dal asi osm piv a jednoho ferneta. Naštěstí fotil Jenda Šibík. Celá galerie z události je tady. Ty krvavý ruce jsou moje:

S Honzou potom začal i můj dnešní program. Zastavil jsem se na začátku jeho prvního workshopu a měl dost plno. Před chvílí jsem viděl část prací frekventantů rychlokurzu a spousta fotek byla opravdu dobrých. Pro další zájemce: Honza pořádá další workshop ve Varech pozítří, zítra to můžete zkusit s Tomášem Tesařem a I - Phonem. Mé letošní rozhodnutí jít konečně zase do kina nevzalo za své, ani když mě Filip Šebek z festivalového deníku naznačil, že nejsou všechny všechny filmy úplně tip ťip ťop a ani když mi u startovacího kafe kolegyně z největších a nejčtenějších novin na světě oznámila, že právě nedokoukala nějaký soutěžní film.


Nakonec jsem zvolil povídkový, nebo spíš na vzájemě úplně nesouvisející kapitoly rozdělený filmík Praktický průvodce Bělehradem za zpěvu a slz. A je to teda bezvadný a vtipný dílko, které má správně zvolený název. Všechno to v tom filmu je a ještě krásný pointy a slušný filmový řemeslo.


Film už je na ČSFD, ale v tuhle chvíli nemá ani jedno hodnocení. Já bych dal čtyři hvězdy z pěti. Jsem laskavý, možná proto, že jsem se do toho kina konečně dokopal.


Převzato z webu Výběžek.eu

Marek Douša


Klíčová slova: rxrx, marekdousaDiskuse ke článku

 

Nejčtenější