nahoru
Poznámky ze sklepa

Oficiálně jsme dojížděči zbytků z Evropy

Adéla Knapová 13. června 2012 • 06:00
Zbytky
Zbytky
• foto: 
Profimedia.cz

A i když se na oko rozčilujeme, že nás ubohá kvalita potravin v našich obchodech štve, kupujeme dál a víc. Marketingové společnosti to dobře vědí. V České republice prodají i to, co musely řetězce za našimi hranicemi stáhnout z prodeje.


Najde se sice pár uvědomělých šťouralů, co čtou obaly a etikety a kteří už nakupují v podstatě jen základní potraviny a většinu pokrmů si připravují doma, aby jedli skutečné jídlo, ale na většinu českého národa platí promo akce. Vědí to úplně všichni, výzkumné agentury se tím už dávno netají.


Stačí v Česku jakoukoliv sračku polepit neónovým výkřikem 2plus1 nebo akční nabídka a nejen, že se tím přelepí údaje o složení, ale ještě se může na neprodejný šunt narazit vyšší cena. Protože tak to paradoxně je; výhodné akce prodávají naoko zlevněný výrobek dráž. Kdo by četl ta malá číslíčka, jež ze zákona pod potravinou v regále být uvedena musí a uvádějí přesnou cenu komodity na jeden kilogram?


A tak se k nám stahují kamióny s neprodejným zbožím, v meziskladu se z nich udělají na oko výhodné kaufy a dav krkounů vezme regály útokem. Matematické algoritmy v počítačích marketingových agentur konečně našly zemi, kde se lidé chovají jako dokonale vymyté mozky. Vrcholem našeho odporu je tedy nadávání nad pilinami, jež se sypou z toho, co je nazýváno chleba a my to jíme.

 
Polykáme, mlaskáme, umělé gyzdy se nám lepí na patra i na orgány a my si spokojeně chrochtáme, jak jsme na tom jídle ušetřili. Přitom platíme víc, abychom jedli hůř. Dobře nám tak. Jsme jako prasata, co jsou tak nenažraná, že budou žrát i hřebíky, když je obalí něčím, co vzdáleně připomíná brambory a šrot.


Přitom je to tak jednoduché; nežrat splašky. Je to volba úplně každého z nás. Ale jako každá změna stereotypu to stojí jisté mentální úsilí. Tak si přestaňte stěžovat na polské otrávené jídlo a na sýry bez mléka a nekupujte to. Hlady neumřete. Bohužel hrozí, že se nebudete tak přejídat, a možná se dokonce budete časem cítit lépe.
Klíčová slova: adelaknapova, rxrx


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější