nahoru

Jiří Paroubek: Do čtyř dnů zase splasknu!

Petr Holec3. října 2011 • 22:20
Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
• foto: 
Profimedia.cz

Na křtu knihy Jiřího Paroubka Plnou parou v politice sice nikoho nezastřelili, nuda to ale nebyla. Někdejší kápo ČSSD řekl, že ve straně zůstane ještě zhruba čtyři dny. Pak….

 

Čtyři dny! Zhruba! A sakra: přemýšlím, co se během těch čtyř velkých dnů asi stane. Snad zavolá někdo z Lidového domu, řekněme jeho nový skoro pán Bohuslav Sobotka, a svým pubertálním hlasem poprosí Paroubka, aby ze strany…. Vypadl co nejdřív, protože jí svou vytahovačnou zhrzeností jen škodí!

 

Taky možná zavolá někdo od socialistů, co si teď říkají ČSNS 2005 a jejichž stranu, jíž nikdo nevolí i bez něj, chtěl Paroubek zneužít ke svému politickému comebacku. Už slyším hlas jejího předsedy Karla Janka: „Jiří, moc vám děkuji za reklamu, jíž jste naší straně v poslední době nezištně dopřál. Zvlášť vaše skromná slova o tom, že jsme v podstatě parta nevolitelných idiotů, se nám moc líbila. Na náš sjezd, kde jsme vás měli přijmout, ale prosím nejezděte…“

 

Anebo zavolají z Harvardu. Ostatně po přednášení na univerzitě - případně i více školách, není žádný troškař - Paroubek touží už dlouho. A zvlášť nyní, co se dme spisovatelskou pýchou. Poslední dobou ho navíc frustruje, že má i navzdory svým gigantickým politologickým znalostem stále jedinou posluchačku – fenču Tonču. Manželku Petru, druhou možnou adeptku, totiž co je bez funkce, poslouchá spíš on.

 

Pane prezidente, být někdy zticha neuškodí
Jan Jandourek 2. října 2011 • 08:34

Pane prezidente, být někdy zticha neuškodí

 

Už před časem si expremiér posteskl, že když jej neoslovila žádná tuzemská univerzita, ozve se snad nějaká významnější zahraniční, kde nepanuje zlá předsudečná atmosféra a pravicové spiknutí. Tak proč ne právě Harvard? I studenti nejprestižnější univerzity, kteří v různých oborech rádi vládnou světu, by měli na vlastní oči vidět, jak vypadá skutečný neúspěch!

 

Řekněte mi aspoň jediné: jak je možné, že Paroubek takhle zpacká i svůj velkolepý politický návrat? Už několik měsíců nás trestá nejen dalšími chytrými knihami, v nichž sám sebe nadnáší jak vzdušný balón napumpovaný k prasknutí, ale i triumfálním comebackem - a nakonec ani neví, s jakou stranou se vlastně vrací? A jestli vůbec? Cítím se nějak podvedený! Už jsem si doma chystal volební hlas a…

 

Přesto by mě zajímalo: proč právě ty čtyři dny?  Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,600
29,450
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější