Jiří Paroubek: Do čtyř dnů zase splasknu! | Reflex.cz
nahoru

Jiří Paroubek: Do čtyř dnů zase splasknu!

Petr Holec3. října 2011 • 22:20
Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
• foto: 
Profimedia.cz

Na křtu knihy Jiřího Paroubka Plnou parou v politice sice nikoho nezastřelili, nuda to ale nebyla. Někdejší kápo ČSSD řekl, že ve straně zůstane ještě zhruba čtyři dny. Pak….

 

Čtyři dny! Zhruba! A sakra: přemýšlím, co se během těch čtyř velkých dnů asi stane. Snad zavolá někdo z Lidového domu, řekněme jeho nový skoro pán Bohuslav Sobotka, a svým pubertálním hlasem poprosí Paroubka, aby ze strany…. Vypadl co nejdřív, protože jí svou vytahovačnou zhrzeností jen škodí!

 

Taky možná zavolá někdo od socialistů, co si teď říkají ČSNS 2005 a jejichž stranu, jíž nikdo nevolí i bez něj, chtěl Paroubek zneužít ke svému politickému comebacku. Už slyším hlas jejího předsedy Karla Janka: „Jiří, moc vám děkuji za reklamu, jíž jste naší straně v poslední době nezištně dopřál. Zvlášť vaše skromná slova o tom, že jsme v podstatě parta nevolitelných idiotů, se nám moc líbila. Na náš sjezd, kde jsme vás měli přijmout, ale prosím nejezděte…“

 

Anebo zavolají z Harvardu. Ostatně po přednášení na univerzitě - případně i více školách, není žádný troškař - Paroubek touží už dlouho. A zvlášť nyní, co se dme spisovatelskou pýchou. Poslední dobou ho navíc frustruje, že má i navzdory svým gigantickým politologickým znalostem stále jedinou posluchačku – fenču Tonču. Manželku Petru, druhou možnou adeptku, totiž co je bez funkce, poslouchá spíš on.

 

Pane prezidente, být někdy zticha neuškodí
Jan Jandourek 2. října 2011 • 08:34

Pane prezidente, být někdy zticha neuškodí

 

Už před časem si expremiér posteskl, že když jej neoslovila žádná tuzemská univerzita, ozve se snad nějaká významnější zahraniční, kde nepanuje zlá předsudečná atmosféra a pravicové spiknutí. Tak proč ne právě Harvard? I studenti nejprestižnější univerzity, kteří v různých oborech rádi vládnou světu, by měli na vlastní oči vidět, jak vypadá skutečný neúspěch!

 

Řekněte mi aspoň jediné: jak je možné, že Paroubek takhle zpacká i svůj velkolepý politický návrat? Už několik měsíců nás trestá nejen dalšími chytrými knihami, v nichž sám sebe nadnáší jak vzdušný balón napumpovaný k prasknutí, ale i triumfálním comebackem - a nakonec ani neví, s jakou stranou se vlastně vrací? A jestli vůbec? Cítím se nějak podvedený! Už jsem si doma chystal volební hlas a…

 

Přesto by mě zajímalo: proč právě ty čtyři dny?  


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music
PREMIUM X Hrátky s Ovčáčkem aneb Twitterovou hravostí proti politickým dinosaurům

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější