nahoru
JXD kope za vás

Miroslav Kalousek je drogový disident

Jiří X. Doležal23. června 2011 • 14:47
kalousek, k9
kalousek, k9
• foto: 
MICHAL ŠULA/MF DNES/Profimedia.cz

Poté, co expertní komise OSN dospěla k názoru, že je potřeba legalizovat drogy, jsou hlasatelé války proti drogám beznadějně out. Je zajímavé, že jeden z těchto outistů kontroluje státní prachy.

 

Expertní komise OSN, ve které byli třeba bývalý šéf NATO Javier Solana či bývalý šéf OSN Kofi Anan, došla k (nepřekvapivému) závěru,  že se represivní pritidrogová politika prostě neosvědčila, že kvůli ní umírají desetitisíce lidí, a že je třeba drogy (především marihuanu) legalizovat. „Paradoxním příkladem současného nedostatečného stavu zákonné regulace je na jedné straně dnešní fenomén divokého prodeje nových syntetických drog v tzv. Amsterdam shopech, kde jsou tyto drogy díky děravé legislativě legálně prodávány jako sběratelské předměty bez jakékoliv kontroly, a na druhé straně legislativní zákaz užívání konopí a přípravků z konopí pro léčebné účely s rizikem trestního stíhání pacientů,“ ukazuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil bizarnosti současné legislativy.

 

Protidrogová válka KDU-ČSLProtidrogová válka KDU-ČSL

 

Ministr Šmerda se vzepřel Vítu Bártovi a hned dostal padáka
Viliam Buchert 23. června 2011 • 13:36

Ministr Šmerda se vzepřel Vítu Bártovi a hned dostal padáka

 

Že je válka proti drogám nesmysl, je prostě prokázáno. Přesto ministr financí Miroslav Kalousek ještě před sedmy lety tuto válku drogám hlásal - a podle svého mluvčího nezměnil názory. Dobový dokument k náhledu:

 

Protidrogová válka KDU-ČSLProtidrogová válka KDU-ČSL

 

Aj Wej-wej, Číňan se zdviženým prostředníčkem: Jsem venku!

 

Lze to vyhodnotit jinak než konstatováním, že ministr Kalousek je dnes drogový disident a extremista?


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější