nahoru
Premium Komentáře

Referendum o Babišovi: Šéf ANO si v senátních volbách naběhl a drtivě prohrál

Jiří Sezemský 4. října 2022 • 18:00
Referendum o Babišovi: Šéf ANO si v senátních volbách naběhl a drtivě prohrál
foto: ČTK / Pavlíček Luboš

Snaha Andreje Babiše mobilizovat protestně naladěné voliče ve druhém kole senátních voleb zkrachovala. Zisk pouhých tří senátorských postů pro hnutí ANO je debakl, jenž je i jeho osobní prohrou.

Babišovo hnutí mělo první poločas rozehraný velmi nadějně. Svádělo vyrovnaný souboj s koalicí SPOLU a do druhého kola postoupilo sedmnáct kandidátů. Z toho šest z prvního místa a v kapse už mělo jedno senátorské křeslo na Bruntálsku.

Nadějný rozjezd

Vše nasvědčovalo, že hnutí ANO dosáhne v horní komoře nejlepšího výsledku ve své historii, přičemž mu hrálo vše do karet. Volby se konaly v napjaté atmosféře ve společnosti kvůli vysoké inflaci a energetické krizi.

Odehrávaly se v době, kdy aktivisté, hájící ruské zájmy, usilující o svržení vlády a předání moci „do rukou lidu“, svolávali demonstrace na Václavském náměstí. Babiš se na nespokojenosti části veřejnosti snažil přiživit, i když i on byl jejím terčem.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější