nahoru
Premium Komentáře

Okamura mobilizuje. SPD má ambici vstoupit do vlády, těží ze současné krize

Jiří Sezemský 27. září 2022 • 10:30
Jaroslav Bašta vyšoupl z prezidentské kandidatury za SPD Hynka Blaška
Jaroslav Bašta vyšoupl z prezidentské kandidatury za SPD Hynka Blaška
• foto: 
ČTK / Říhová Michaela

Hnutí SPD je při chuti. Nahrává mu zjitřená společenská atmosféra, inflace a energetická krize. Jde o přechodné vzedmutí přízně, nebo o hlubší trend, kdy se mu daří mobilizovat protestní hlasy?

„Ropa a plyn jsou jednou z nejmocnějších zbraní Ruska a dnes a denně ji vůči svým bývalým a současným vazalům používá. Rusové mají po staletí pocit, že jsou vládci světa, a kdykoli posilují a bohatnou, posilují se i jejich velmocenské choutky. Kupovat ruskou ropu a plyn znamená kromě závislosti také financovat si nebezpečného nepřítele.“

Kdo pronesl tato slova? Nebyla to opozicí démonizovaná Markéta Pekarová Adamová, ale Tomio Okamura ve své knize Umění vládnout z roku 2011. Časem ale otočil. Vycítil díru na politickém trhu a snaží se vytěžit z krize eskalované válkou na Ukrajině.

Agenti s plynem

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější