nahoru

Pomsta za Peltu nevyšla. Horák byl oběť policejní provokace

Dušan Šrámek 25. ledna 2022 • 18:15
Ivan Horák
Ivan Horák
• foto: 
Fr. Vlček / Mafra / Profimedia

Obvodní soud pro Prahu 6 osvobodil bývalého dlouholetého ředitele pražské ruzyňské věznice Ivana Horáka. Ten byl obžalován z údajné korupce a ze zneužití pravomoci. Soud nicméně konstatoval, že se nedopustil ničeho nezákonného, naopak byl obětí policejní provokace.

Horáka vinilo pražské vrchní státní zastupitelství z toho, že si prý nechal slíbit úplatek v podobě sponzorského daru pro fotbalový klub ve Lhotě na Kladensku, který vede. Údajně mělo jít o částku v řádech desítek tisíc korun, přičemž první záloha činila dvacet tisíc.

Úplatek měl podle žalobce Horák dostat za to, že zařídí přesun jednoho odsouzeného ze znojemské věznice do Ruzyně a tam by mu pak vydal kladné hodnocení k žádosti odsouzeného o podmíněné propuštění z výkonu trestu.

Soudkyně Alice Havlíková nicméně v odůvodnění rozsudku prohlásila, že za svou praxi se s takovým případem nesetkala a že doufá, že takovouto praxi už nebude Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) používat, neboť se zde zcela jednoznačně jednalo o policejní provokaci.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější