nahoru

Co napadá Ondřeje Kobzu: Kostely bez střechy

Ondřej Kobza 1. prosince 2021 • 14:00
Co napadá Ondřeje Kobzu: Kostely bez střechy
foto: Archív Ondřeje Kobzy

Feng-šuej formuluje pravidla pro ideální dům. Nevím, jestli se formulují pravidla pro ideální práci, ale někdy mám pocit, že ji mám fakt dokonalou. Baví mě hlavně ta nepředvídatelnost.

V úterý se konečně po půl roce ozvali z Českého Krumlova. Že by se se mnou potkali ohledně Poesiomatu. Domluvili jsme se hned na čtvrtek ráno. Tak to vezmu přes Šumavu, jsem si řekl. Musím stejně pátrat po nějakých opuštěných kostelech. S Česko-německým fondem budoucnosti jsem si vymyslel, že na sedm takových míst umístíme Poesiomaty na kliku a tam budou třeba úryvky z Boží duhy od Durycha nebo Klostermanna. Nebo třeba jen zvuky kravských zvonců či štěkajících psů, které tam před pár desítkami let byly slyšet a už nejsou.

Někdo jezdí na výlet po vyhlášených restauracích z Hejlíkovy Gastromapy. Mně by se líbila podobná mapa s recenzemi opuštěných kostelů. Něco na způsob webu zaniklekostely.cz. Jsem katolík. Mám rád samozřejmě normální kostely. Ale tyhle zničené, často bez střechy, jsou neméně působivé.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější