nahoru

Audit skončil: Zaplatí dotace Agrofertu daňový poplatník?

Jiří Sezemský 29. dubna 2021 • 18:20
Nyní se hraje o to, zda Agrofert přijde i o nárokové zemědělské dotace
Nyní se hraje o to, zda Agrofert přijde i o nárokové zemědělské dotace
• foto: 
Profimedia.cz

„Česko se musí bránit, není možné, aby druhořadý úředník vykládal naše právo. Audit je zmanipulovaný, nesmyslný a účelový. Nejsme tady kolonie Bruselu,“ reagoval premiér Babiš na zveřejnění auditu Evropské komise k regionálnímu rozvoji.

Závěrečná zpráva definitivně potvrdila, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Nadále ovládá Agrofert přes svěřenské fondy a zároveň jako premiér přijímá rozhodnutí, která ovlivňují jeho firmy.

Agrofert nebude mít proplaceny dotace z Evropského fondu pro rozvoj venkova a Evropského sociálního fondu za období platnosti českého zákona o střetu zájmů. Totéž lze očekávat od finalizovaného zemědělského auditu. Celkem jde o 400 miliónů korun, které byly přiděleny v rozporu se zákonem.

Premiér označil výsledky auditu za politickou hru udavačů. Jeho hysterická reakce „kolonie Bruselu“ přichází v době, kdy Česko hledá spojence na unijní půdě po vyostření česko-ruských vztahů. Už tak oslabenou pozici naší země tyto výpady neposílí.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější