nahoru

V síti konspirací: Nedůvěryhodný sponzor hnutí Přísaha Jaroslav Kubiska

Dušan Šrámek 23. února 2021 • 06:30
Jaroslav Kubiska (vlevo)
Jaroslav Kubiska (vlevo)
• foto: 
ČTK / Kateřina Šulová

Expolicista Robert Šlachta řekl, že jeho hnutí Přísaha obdrželo na darech více než milión korun. Největším z donátorů je podnikatel Jaroslav Kubiska. Kdyby Šlachta myslel vážně své řeči o čisté politice, musel by kvůli střetu zájmů jeho dar vrátit.

Na svém twitterovém účtu se Kubiska charakterizuje coby „otec, whistleblower a pravdoláskař z Kamenice nad Lipou“. Do historie se zapsal jako jeden z obviněných ve dvou kauzách, na nichž se Šlachta jako policista podílel – pražského Dopravního podniku a Oleo Chemical.

Vliv Havla?

Prvního října 2014 s odvoláním na policejní protokol s Kubiskovým výslechem Lidové noviny uvedly, že Kubiska měl popsat, jak Rittigovi právníci zakládali firmy v zahraničí, přes které potom z České republiky měli vyvádět peníze. Ty pak z velké části měly končit na jeho dvou kyperských účtech a ve firmách spojených s právníky Šachta&Partners. Jak později vysvětloval Kubiska v médiích, ke spolupráci s policií se odhodlal po pohřbu Václava Havla, což pro něj bylo impulsem udělat svět lepším.

 

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčněČesko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější