nahoru

Karel Steigerwald: Zazvonil zvonek a za dveřmi dvě pětitisícovky od Babiše

Karel Steigerwald 11. prosince 2020 • 06:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Na naši rodinu se usmálo štěstí. Nebylo ale trvanlivé. Kdosi zacinkal a za dveřmi nestál Mikuláš s Ježíškem, ti dva hýřilové, nýbrž dvě pětitisícové bankovky. Co si přejete? řekl jsem vlídně. Nic, zaštěbetaly pětitisícovky. Jsme vaše. Můžeme dál?

Jak naše? Tak, posílá nás vláda. Prý si nás zasloužíte. A už se obě hrnou dovnitř. A zouvat se bude kdo? říkám a hledím na blátivé šlápoty. A hned se zastydím. Když přijde na ruku pět tisíc, kdo by se o blátivé šlápoty v předsíni zajímal. Co si dáte? říkám vlídněji. Kafe? Panáka?

My bysme nejraději do vaší peněženky, hlásí obě pětitisícovky. Aby byla jistota. Kdo uvidí nečekaně takové peníze, hned je podlézavý. Přece se nebudete tísnit ve staré peněžence plné upomínek, říkám. Manželka vám ustele v hostinském pokoji. Musíte být po cestě unavené. Odkud jste přišly? Z ministerstva financí, píply obě skromně. Tam nás dřív bylo, ale už jsme se všechny rozletěly.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější