nahoru

Hvězdy Reflexu: Házenkář Filip Jícha aneb Muž, který neodešel

Redakce Reflexu 7. ledna 2021 • 06:00
Filip Jícha
Filip Jícha
• foto: 
Profimedia.cz

Nominace za prosinec! Smyslem projektu Hvězdy Reflexu je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Vypadá to, že se ze skvělého hráče stal skvělý trenér. Dnes osmatřicetiletý český reprezentant, rodák ze Starého Plzence, strávil své nejlepší roky v týmu THW Kiel. Mimo jiné byl v roce 2010 vyhlášen nejlepším házenkářem světa. Když před třemi roky ze zdravotních důvodů ukončil kariéru, vypadalo to, že se se světem sportu definitivně rozloučil. Nebyla to pravda. V prosinci získal v roli trenéra pro německý klub, v němž strávil jako hráč šest sezón, již čtvrté vítězství v Lize mistrů v jeho historii. Jícha se tak stal vůbec první osobností ze světa házené, která vyhrála Champions League jako hráč i jako ­trenér.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.