nahoru

Miloš Zeman je statečný prezident s úctou k odkazu našich předků

Marek Stoniš 16. října 2020 • 14:00
Miloš Zeman je statečný prezident s úctou k odkazu našich předků
foto: Štěpán Mareš

Prezident Zeman, který by podle svých slov tvrdě trestal občany za sebemenší porušování vládních karanténních opatření, si u premiéra a ministra vnitra vydupal svou: oslavy státního svátku u příležitosti vzniku republiky 28. října budou, byť v omezeném režimu.

Budiž, Miloši Zemanovi už toho ceremoniálně moc nezbývá, a kdo si myslí, že symbolické oslavy naší státnosti nemají covidu ustupovat, může mít radost. Zaujala mě ovšem prezidentova slova, kterými oslavy státního svátku obhajoval: že nepořádání oslav by byla neúcta a zbabělost. Tuto myšlenku rozvinul i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který napsal: „Zrušení připomínky by bylo neuctivé k předkům, kteří za 28. říjen bojovali a umírali.“

Ano, zbabělostí tváří v tvář symbolům české státnosti a odkazu našich předků Miloš Zeman rozhodně nikdy netrpěl. Vzpomeňme na rok 2014, kdy si na ruské ambasádě uhnal vodkovou virózu, a přesto se statečně vydal na ceremoniál otvírání komnaty s českými korunovačními klenoty.

Tak na zdraví, pane prezidente.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.