nahoru

Na nástupišti seženete kožich i rybu, v kupé samohonku. Tohle je transsibiřská magistrála

Jiří Liebreich, E15.cz17. června 2018 • 11:00
Na nástupišti seženete kožich i rybu, v kupé samohonku. Tohle je transsibiřská magistrála
foto: Jan Haruda

Na jednom konci vagónu samovar, na druhém záchod. To jsou dvě nejnavštěvovanější místa ve vlaku, který brázdí nejdelší železniční trať světa, proslulou transsibiřskou magistrálu. Ačkoliv se na "transsibu" řídí všechny časy výhradně a jen tím moskevským, cestující během týdenní výpravy proplují hned sedmi časovými pásmy. Poznal to i cestovatel Jan Haruda, který pro E15 připravil fotogalerii čítající 68 snímků. Příběh, který se k nim váže, vypráví autor v popiscích jednotlivých fotografií.

Fotografie vznikly při loňské výpravě z Moskvy do mongolského Ulanbátaru, prohlédněte si je v naší fotogalerii. Další příběhy a zážitky autora Jana Harudy lze nalézt buď na webu cestovatelskykomiks.cz či na příslušném facebookovém profilu. V září se autor vydává na cestu z Moskvy do Vladivostoku pro doplnění materiálů do chystané publikace. 

Kompletní fotogalerii najdete na webu e15.cz >>>

Zeman na Hradě spálil červené trenýrky. „Je mně líto, že z vás dělám blbečky,“ řekl …
Spratci útočí! Parta českých youtuberů lže, ničí věci, děsí lidi... a dostává za to …

Jiří Liebreich, E15.cz


Klíčová slova: Rusko, vlak, vlaky, Sibiř, fotogalerie


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,790
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější