nahoru

Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla, podívejte se na jedinečné snímky

Tereza Stonišová 20. května 2017 • 13:30
Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla, podívejte se na jedinečné snímky
foto: santiagoborja.com

„Mám štěstí, že mi práce umožňuje cestovat po světě a fotit,“ píše Santiago Borja z Chile na svých stránkách. Santiago Borja je jedenatřicetiletý pilot a jeho snímky milují tisíce fanoušků na sociální síti Instagram. A není divu – Borja fotí snímky, které jen tak někdo nemá. Fotí je totiž z kokpitu letadel.


Pilot, který žije v ekvádorském Quitu, stíhá během svých nesčetných cest také fotit. A protože většina fotografií pochází z desetitisícových výšek, jsou vskutku ohromující. Jistě, cestování letadlem už pro mnohé z nás není nic neobvyklého, jenže málokdo z nás se dostane do pilotova kokpitu. A už vůbec ne s fotoaparátem, který by zachytil bouřku a blesky doslova na dosah ruky. 

Podívejte se, jak vypadají blesky z vesmíru:

Úchvatné video: Takhle vypadá bouřka z vesmíruVIDEO Twitter/Tim Peake

Na Instagramu Santiago Borja sám sebe prezentuje jako „fotografa mraků“. Kdyby snad někdo pochyboval, že fotky opravdu pořizuje pilot, umisťuje tento Ekvádořan čas od času také snímky s palubní deskou. Z těchto fotografií je pak velmi dobře patrné, jaký vízus pilot dopravních letadel vlastně má. 

Borja svými fotografiemi zaujal už několik médií, naposledy například The Washington Post. Pilot ekvádorských aerolinek v rozhovorech mimo jiné uvedl, že vyfotit blesk za letu není nic jednoduchého. „Většinou je nejtěžší nastavit čas,“ uvedl Santiago. „Barevnost a světelnost blesků je totiž dosti nevyzpytatelná, zvlášť když v kabině nemám stativ.“ Ze snímků je ale zjevné, že i přes nesnadné technické řešení těchto snímků se pilotovi-fotografovi ve vzdušných výšinách velmi daří. Ostatně, podívejte se sami.

Diskuse ke článku