Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla, podívejte se na jedinečné snímky | Reflex.cz
nahoru

Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla, podívejte se na jedinečné snímky

Tereza Stonišová20. května 2017 • 13:30
Pilot fotí blesky a bouřky z kokpitu letadla, podívejte se na jedinečné snímky
foto: santiagoborja.com

„Mám štěstí, že mi práce umožňuje cestovat po světě a fotit,“ píše Santiago Borja z Chile na svých stránkách. Santiago Borja je jedenatřicetiletý pilot a jeho snímky milují tisíce fanoušků na sociální síti Instagram. A není divu – Borja fotí snímky, které jen tak někdo nemá. Fotí je totiž z kokpitu letadel.


Pilot, který žije v ekvádorském Quitu, stíhá během svých nesčetných cest také fotit. A protože většina fotografií pochází z desetitisícových výšek, jsou vskutku ohromující. Jistě, cestování letadlem už pro mnohé z nás není nic neobvyklého, jenže málokdo z nás se dostane do pilotova kokpitu. A už vůbec ne s fotoaparátem, který by zachytil bouřku a blesky doslova na dosah ruky. 

Podívejte se, jak vypadají blesky z vesmíru:

Úchvatné video: Takhle vypadá bouřka z vesmíruVIDEO Twitter/Tim Peake

Na Instagramu Santiago Borja sám sebe prezentuje jako „fotografa mraků“. Kdyby snad někdo pochyboval, že fotky opravdu pořizuje pilot, umisťuje tento Ekvádořan čas od času také snímky s palubní deskou. Z těchto fotografií je pak velmi dobře patrné, jaký vízus pilot dopravních letadel vlastně má. 

Borja svými fotografiemi zaujal už několik médií, naposledy například The Washington Post. Pilot ekvádorských aerolinek v rozhovorech mimo jiné uvedl, že vyfotit blesk za letu není nic jednoduchého. „Většinou je nejtěžší nastavit čas,“ uvedl Santiago. „Barevnost a světelnost blesků je totiž dosti nevyzpytatelná, zvlášť když v kabině nemám stativ.“ Ze snímků je ale zjevné, že i přes nesnadné technické řešení těchto snímků se pilotovi-fotografovi ve vzdušných výšinách velmi daří. Ostatně, podívejte se sami.

Brazilská dvojčata oslavila 100. narozeniny sérií vtipných fotografií
Luxus v oblacích. Prohlédněte si přepych futuristických kabin letadel
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější