nahoru

Tohle uvidíte jen v Rusku. Snímky, které ukazují jeho nejupřímnější tvář

pos27. března 2017 • 18:30
Tohle uvidíte jen v Rusku. Snímky, které ukazují jeho nejupřímnější tvář
foto: Instagram/petrosphotos

Fotograf Alexander Petrosyan strávil několik let objevováním a dokumentováním nekonečných zákoutí Petrohradu. Jeho kolekce snímků, která je nejen krásná, ale i groteskní, zve k nahlédnutí do všech vrstev petrohradské společnosti. A to syrovým pohledem, naprosto odlišným od toho, který je zobrazován na vyleštěných pohlednicích.

Petrosyan dostal svůj první aparát jako dárek k dvanáctým narozeninám. Než se však stal v roce 2000 profesionálním fotografem, několikrát tento obor opustil, aby se k němu stejně tolikrát vrátil.

Jeho největší inspirací se staly ulice Petrohradu, kde strávil celý svůj život. Mocné město v dobách carského Ruska, téměř zničené a vyhladovělé během nacistické blokády za druhé světové války a znovuzrozené v éře Vladimira Putina. Historie je ve městě všudypřítomná a Alexander zná každý jeho kout takřka nazpaměť. O Petrohradu tvrdí, že je to celý jeho svět.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

V současnosti Petrosyan pracuje jako fotoreportér na plný úvazek. Nikdy neopouští domov bez fotoaparátu a záložní baterie. „Vnímání okolí je závislé na mnoha různých faktorech,“ říká a dodává: „Když je snímek pořízen se správnou dávkou energie, bude se divákovi líbit bez ohledu na jeho kulturu.“

Sto dvacet let stará škola v Marijsku: krutá realita současného Ruska na poetických …
Fotograf tajně vyfotil lidi a porovnal to s jejich snímky na sociální síti. Co objevil?
Nostalgie po životě v SSSR: Nejsou sirky, máslo ani škrob, ale vodka je vždycky!

pos


Klíčová slova: fotogalerie, Rusko, Petrohrad


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější