nahoru

Jak by se žilo po jaderné válce? Postapokalyptičtí cvoci a jejich festival Junktown

Michael Sebastian Matěcha30. června 2016 • 14:00
Jak by se žilo po jaderné válce? Postapokalyptičtí cvoci a jejich festival Junktown
foto: Michael Sebastian Matěcha

Civilizace v troskách, žádná voda ani elektřina, jídlo hledáte v ruinách supermarketů a své úlovky musíte bránit před nájezdníky… Do takové atmosféry se rádi vžívají fanoušci svérázného žánru „postapo“. Z bývalé raketové základny Bratronice nedaleko Kladna si udělali celé město. No, spíš oživlé vrakoviště.  

O víkendu proběhl druhý ročník příznivců postapokalyptické kultury – festival Junktown. Atmosféra festivalu se nesla v duchu filmu Mad Max, herních sérií Fallout a Borderlands apod.  Celé toto městečko postavili fanoušci, několik měsíců neúnavně dřeli. Fanoušci si mohli vyzkoušet, jak by se žilo „po tééé“.

Z opuštěné raketové základny u Křivoklátu vybudovali nadšenci postapokalyptický svět

Žít zde mohli od čtvrtka do neděle. Již při vstupu hlavní bránou na vás z každého koutu začalo působit kouzlo Falloutu (což znamená spad…). Mezi třicítkou budov se nacházela radnice, jídelny, junkfood (červi na česneku, leguáni a podobné mňamky), kasino, postapo barber shop - holičství, krámky s uměním, opravna zbrojí, střelnice, future kino, fight club, fire show... A hlavně tři podzemní bunkry.

Návštěvníci odění do bizarních kostýmů se rozdělili do kmenů, jež soutěžily v různých disciplínách: od bitek přes promakanost kostýmů a stylizaci až po kvalitu atrakce, kterou připravili pro ostatní. Světlonoši se starali o zmatené návštěvníky, Bratři ve zbrani provozovali Fight Club, veganští nomádi, mechanici, piráti silnic a tak dále. Celkem se zúčastnilo cca 700 lidí. V rámci programu se hrály skryté hry na bandity. Nikdy jste nevěděli, odkud a kdy vás někdo přepadne. Platilo se zátkami od piva, což je opět inspirace z her Fallout, kde se platí trvanlivými zátkami od coly (caps).

A nejsou to jen kostýmy. Junktownem burácely motory „vytuněných“ trabantů, favoritů, maluchů, motorek a jiných vraků, které majitelé vychytali opravdu do posledního detailů. Hlavně, aby byly co nejšrotovější a nejhrozivější. Dokonce se zúčastnili i Trabanti napříč světem.

Popravdě, vůbec se nám nechtělo zpět do civilizace a těšíme se na příští rok.

Více fotografií naleznete na webu Michaela Sebastiana.

720p 480p 360p 240p
Pozvánka na Junktown.VIDEO Junktown/Facebook

Diagnóza: Fallout 4. Jak jsem se díky počítačové hře dozvěděl, že nejsem duševně v pořádku
Poláci nechtějí spoléhat na NATO. Desetitisíce se připravují na válku s Putinem
Michael Sebastian Matěcha
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,890
23,080
29,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější