Jaderná válka zničila civilizaci. Jak se bude žít? | Reflex.cz
nahoru

Jak by se žilo po jaderné válce? Postapokalyptičtí cvoci a jejich festival Junktown

Michael Sebastian Matěcha30. června 2016 • 14:00
Jak by se žilo po jaderné válce? Postapokalyptičtí cvoci a jejich festival Junktown
foto: Michael Sebastian Matěcha

Civilizace v troskách, žádná voda ani elektřina, jídlo hledáte v ruinách supermarketů a své úlovky musíte bránit před nájezdníky… Do takové atmosféry se rádi vžívají fanoušci svérázného žánru „postapo“. Z bývalé raketové základny Bratronice nedaleko Kladna si udělali celé město. No, spíš oživlé vrakoviště.  

O víkendu proběhl druhý ročník příznivců postapokalyptické kultury – festival Junktown. Atmosféra festivalu se nesla v duchu filmu Mad Max, herních sérií Fallout a Borderlands apod.  Celé toto městečko postavili fanoušci, několik měsíců neúnavně dřeli. Fanoušci si mohli vyzkoušet, jak by se žilo „po tééé“.

Z opuštěné raketové základny u Křivoklátu vybudovali nadšenci postapokalyptický svět

Žít zde mohli od čtvrtka do neděle. Již při vstupu hlavní bránou na vás z každého koutu začalo působit kouzlo Falloutu (což znamená spad…). Mezi třicítkou budov se nacházela radnice, jídelny, junkfood (červi na česneku, leguáni a podobné mňamky), kasino, postapo barber shop - holičství, krámky s uměním, opravna zbrojí, střelnice, future kino, fight club, fire show... A hlavně tři podzemní bunkry.

Návštěvníci odění do bizarních kostýmů se rozdělili do kmenů, jež soutěžily v různých disciplínách: od bitek přes promakanost kostýmů a stylizaci až po kvalitu atrakce, kterou připravili pro ostatní. Světlonoši se starali o zmatené návštěvníky, Bratři ve zbrani provozovali Fight Club, veganští nomádi, mechanici, piráti silnic a tak dále. Celkem se zúčastnilo cca 700 lidí. V rámci programu se hrály skryté hry na bandity. Nikdy jste nevěděli, odkud a kdy vás někdo přepadne. Platilo se zátkami od piva, což je opět inspirace z her Fallout, kde se platí trvanlivými zátkami od coly (caps).

A nejsou to jen kostýmy. Junktownem burácely motory „vytuněných“ trabantů, favoritů, maluchů, motorek a jiných vraků, které majitelé vychytali opravdu do posledního detailů. Hlavně, aby byly co nejšrotovější a nejhrozivější. Dokonce se zúčastnili i Trabanti napříč světem.

Popravdě, vůbec se nám nechtělo zpět do civilizace a těšíme se na příští rok.

Více fotografií naleznete na webu Michaela Sebastiana.

Pozvánka na Junktown.VIDEO Junktown/Facebook

Diagnóza: Fallout 4. Jak jsem se díky počítačové hře dozvěděl, že nejsem duševně v pořádku
Poláci nechtějí spoléhat na NATO. Desetitisíce se připravují na válku s Putinem
Michael Sebastian MatěchaVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější